Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

BIJCIE W KOTŁY, W TRĄBY GRAJCIE!

Z naszych Wspólnot
Anioły w PrzemyśluPRZEMYŚL. Święto Objawienia Pańskiego. W wielu polskich miastach pojawiły się wczoraj orszaki Trzech Króli. Na ulice Przemyśla, oprócz Trzech Mędrów ze Wschodu, wyszedł orszak Aniołów. Królowie, jak wiemy, szukali Bożego Dziecięcia, by złożyć Mu dary. Ale zanim oni trafili do Betlejem, idąc za Gwiazdą, chóry Aniołów śpiewały nad Stajenką: "Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli". I tę dobrą wolę wyraziło wczoraj ponad 1000 osób w Przemyślu, deklarując, że chcą nieść światu "anielską" dobroć. Było to celem wydarzenia, założonym przez główną organizatorkę, s. Barbarę Chrapek, michalitkę. W role Trzech Królów wcielili się zakonnicy z przemyskich klasztorów: o. Paweł Ferko, proboszcz parafii karmelitów bosych, gwardian klasztoru franciszkanów-reformatów o. Tadeusz Pawłowicz i o. Daniel Książek ze wspólnoty franciszkanów konwentualnych. Uczestnicy Parady wyszli z Rynku Starego Miasta, aby po przejściu ulicami starówki, znów powrócić na Rynek, złożyć pokłon Dzieciątku w szopce i dojść do sceny. Tam odbył się koncert kolęd oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na najpiękniejszego anioła. Dzieci odbierały nagrody z rąk Trzech Królów oraz bezpośrednio od niektórych sponsorów. Życzenia dla uczestników złożył prezydent Przemyśla Robert Choma, a w imieniu przełożonej generalnej sióstr michalitek, krótkie przesłanie dla zebranych oraz słowa życzeń wypowiedziała s. Dawida Ryll, sekretarka generalna.Przemyśl, to miasto, które ma szczególny powód, by organizować anielskie orszaki. Tam, ponad 150 lat temu, objawił się młodemu gimnazjaliście Anioł Stróż Polski. Dzięki temu niezwykłemu spotkaniu młody Bronisław "wyruszył" na poszukiwanie Chrystusa. Wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu , przyjął święcenia kapłańskie, a potem poszukiwał miejsca, gdzie będzie mógł składać swoje życie w ofierze Bożemu Dziecięciu. I po wielu latach znalazł Miejsce k. Krosna. Tam otworzył ogromne zakłady wychowacze i utworzył Zgromadzenia św. Michała Archanioła, którym powierzył misję służenia każdemu potrzebującemu dziecku. Dziś w Przemyślu, gdzie bł. Bronisław Markiewicz, spotkał się Aniołem Polski, jego duchowe córki, siostry michalitki, służą dzieciom prowadząc świetlicę, pracują w Domu Matki i Dziecka, a w pobliżu Przemyśla, w Prałkowcach, księża michalici prowadzą Dom Dziecka.
Organizatorami Parady Aniołów byli: Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza "Oratorium" w Przemyślu, Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "Katharzis", Wydział Kultury Urzędu Miasta Przemyśla, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, PCKiN "Zamek"Radość, jaka towarzyszyła zebranym, dawała światło na drodze do Tego, który jest Samą Dobrocią i Miłością. Wskazywała na Boga. Potwierdziły się słowa bł. Urszuli Ledóchowskiej, że "Uśmiech jest nieraz tą gwiazdą, co błyszczy wysoko i wskazuje, że tam na górze bije Ojcowskie serce, które zawsze gotowe jest zlitować się nad nędzą ludzką" .
Ten uśmiech drogą wirtualną Organizatorzy pragną przesłać wszystkim sponsorom wydarzenia, zwłaszcza fundatorom nagród dla dzieci i młodzieży uczestniczących w konkursie plastycznym na najpiękniejszy wizerunek Anioła. Podziękowania kierują wobec: Posła RP Marka Rząsy, Posła RP Piotra Tomańskiego, Wydziału Edukacji, Wydziału Kultury, Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Przemyśl, agencji ubezpieczeniowej "Warta", firmy "Astra" z Przemyśla i P.Lilianna Lazarska (Galeria Lilu) z Zielonej Góry oraz Fundacja dla Dzieci Quovadis (Kanada). Wdzięczność wyrażają także wobec Pana Wójta z Medyki i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Medyki za muzyczne prowadzenie orszaku i uświetnienie tej uroczystości.


Dodane przez sdawida dnia 06 styczeń 2013 23:54 · 0 Komentarzy · 8570 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
w procesji do ołtarza
w procesji do ołtarza
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.