Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jedni drugich brzemiona noście

 W dniach 8 - 10 marca 2013 roku odbyły się II Rekolekcje Trzeźwościowe w Miejscu Piastowym, które prowadzili ks. Jan Seremak i ks. Zbigniew Suchy.Wzięło w nich udział 160 osób z 34 miejscowości z 4 diecezji.Wśród uczestników było 36 małżeństw, 9 rodzin i 23 dzieci. Jednym z owoców rekolekcji jest 30 złożonych deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w tym 12 do końca trwania.Niech ten święty czas rekolekcji i dar wspólnoty w poszukiwaniu dróg wyjścia z nałogów i zniewoleń, w podjętych zobowiązaniach i postanowieniach trwa w codziennym odnajdywaniu Pana Boga.Organizatorami rekolekcji było Zgromadzenie Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz Towarzystwo Powściągliwość i Praca w Miejscu Piastowym.

ŚWIADECTWO:

"Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki, za święty czas II Rekolekcji Trzeźwościowych, które odbyły w dniach  8 -10 marca 2013 w Miejscu Piastowym. Wzięło w nich udział 160 osób, co daje ogromną radość że coraz więcej osób szuka pomocy i ratunku dla swoich bliskich i siebie przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Dziękujemy Panu za dobrych kapłanów: ks. Jana Seremaka i ks. Zbigniewa Suchego, którzy swoim słowem, obecnością i pomocą, służyli nam w poznawaniu siebie nawzajem,  zachętą do modlitwy, prowadzeniem   konferencji, głoszeniem słowa Bożego i sprawowaniem Sakramentów Świętych.
Doświadczyliśmy ogromnej życzliwości i pięknej gościnności ze strony sióstr zgromadzenia św. Michała, które otworzyły nam drzwi swojego klasztoru i zaprosiły  do kaplicy przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Klękaliśmy u jej stóp, zawierzając Dobrej Matce nasze troski, zmartwienia, siebie, nasze rodziny, oraz tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i modlitwy. Wielkim darem była konferencja wygłoszona przez siostrę Mariolę pt: Szkoła Modlitwy, w której usłyszeliśmy o pokornej modlitwie , która powinna cechować chrześcijanina. "Nie wymagaj od Boga, by spełnił Twoje prośby, lecz ufaj że Bóg wie, czego Tobie potrzeba. Trwaj na modlitwie i bądź wierny."
"Jedni drugich brzemiona noście" to zawołanie jest dla nas wskazówką, że nie możemy pozostawiać naszych bliźnich w potrzebie, oni potrzebują nas, naszej wiary, chciejmy być przyjaciółmi paralityka, który sam nie może udać się do Pana Jezusa - Uzdrowiciela po to by prosić o łaskę zdrowia, o siły by powstać z nałogu, lub zniewolenia. Podejmujemy się tego zadania my: Rodzice, żony, babcie, siostry, by pomagać naszym bliskim, by pomimo trudu i wielu przeszkód, szukać drogi która zaprowadzi do Jezusa. Te rekolekcje to jedna z tych dróg, którą wybieramy świadomie, by kroczyć za nauką Jezusa. Wraz z mężem udaliśmy się na te dni skupienia z myślą i pragnieniem w sercu pomocy naszemu synowi, który popadł w chorobę  alkoholową. Powierzyliśmy Panu Bogu nasze zatroskanie i niepokój o Jego przyszłość. Choć codzienność jest trudna i często zło wychodzi ze zdwojoną siłą, to my czujemy się mocniejsi, wiarą i ufnością że dobry Bóg nie pozwoli zmarnować się dziecku. Przez ten krzyż codzienności otrzymaliśmy łaskę głębszego poznania Miłosierdzia Bożego, łaskę pogłębienia swojej wiary, umocnienia naszego małżeństwa, ufności i zawierzenia św. Michałowi , który wspiera nas w walce ze złem. Składaliśmy hołd Panu Bogu i dziękczynienie za naszych trzech pozostałych synów, którzy są naszą radością i chlubą. Jako rodzice oddajemy ich w opiekę Maryi, aby kierowała ich życiem, by podążali drogą wiary.
Doświadczyłam jak ogromną moc ma modlitwa w grupie, wsparcie osób, które rozumieją ból i niepokój o drugiego człowieka a zarazem modlitwa wspólnotowa otwiera nasze serca na problemy innych ludzi. Przez to chcemy stawać się lepsi, pochylając z pokorą głowę przed obliczem Pana.
Tak mnie skrusz, Tak mnie złam 
Tak mnie wypal Panie
Byś został tylko Ty, na zawsze Ty.
Owocem rekolekcji jest wyciszenie emocji i inne spojrzenie na problemy, które wcześniej wydawały się nie do rozwiązania. "Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia".
Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, którzy w różny sposób przyczynili się do zorganizowania tego czasu łaski, ogromnym nakładem pracy, poświęconego czasu i serca okazanego bliźnim.
Serdeczne Bóg Zapłać. 
Szczęść Boże. Zofia i Wojciech Stanisz, Lubatówka 


Dodane przez sdawida dnia 30 marzec 2013 11:53 · 0 Komentarzy · 9165 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
tarcza w stanie spoczynku
tarcza w stanie spoczynku
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.