Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

 Od 22-24. 03. w Przeworsku odbywało się XX Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa "Idźcie i bądźcie solą ziemi ". W spotkaniu brały udział także trzy nasze siostry: s.Agnieszka Zych, s.Katarzyna Szymańska i s.Anna Adamowicz. Siostry posługiwały jako animatorki w grupach dzielenia, których razem było ok. 220, a w nich łącznie ponad trzy tysiące młodych uczestników. Młodzież spotykała się w trzech Kościołach stacyjnych w Przeworsku i miejscowościach przyległych. Kościołem stacyjnym,w którym posługiwały nasze siostry był Kościół oo. Bernardynów.
W piątek 22.03. wieczorem młodzież uczestniczyła w nabożeństwie "Twierdza wiary". Celebracji, której towarzyszyły znaki, przewodniczył ks. Piotr Kandefer z WSD W Przemyślu. Podkreślił, że każdy jest powołany do duchowej walki o wypełnienie się woli Bożej w życiu. "Po co te miecze i tarcze - pytał kaznodzieja. Pan Bóg - poprzez dzisiejsze Słowo (1 Krl 17, 2-10.32-50; Ef6,10-18) chce nam powiedzieć, że są w życiu takie rzeczy, o które trzeba walczyć, a w tej walce trzeba nawet nieraz narazić swoje życie. A walka przecież jest o ... świętość! Potrzebujemy Wodza!" Na koniec nabożeństwa klerycy WSD w Przemyślu rozdali młodym Cudowne Medaliki.
W sobotę, 23.03. po porannej Eucharystii odbyły się spotkania w grupach, w czasie których podejmowaliśmy refleksje na temat sumienia. Po południu młodzież miała możliwość spotkania z  Dariuszem Kowalskim - aktorem Teatru Nowego w Łodzi. Przyjechał na SMAP, aby opowiedzieć o swoim życiu ... o wierze, aktorstwie. Dla chrześcijan nie ma przypadków - zapewniał. Pismo Święte to niesłychana przygoda z Jezusem!
"Dobra jest sól - mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. - Lecz jeśli sól utraci swój smak, to czymże go przyprawić? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą. Ks. bp Adam Szal porównał Krzyż Chrystusowy do soli, która przecież nadaje niezastąpiony niczym smak wszystkiemu, z czym się zetknie". Ksiądz Biskup przewodniczył w sobotni wieczór nabożeństwu adoracji krzyża w kościele oo. Bernardynów w Przeworsku oraz wygłosił okolicznościową homilię, tam, gdzie były przydzielone także michalitki .
24.03. w Niedziele Palmową, która rozpoczyna okres najbliższego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przypomina o triumfalnym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, młodzież zebrana w Kościele OO. Bernardynów zakończyła XX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat W. Janiga. I jeszcze słowo świadectwa: To było dobre doświadczenie dla nas, być razem z młodymi w modlitwie i trudach, razem w autobusie, spać  na podłodze w szkole,jak setki młodych, posmakować zimna w dzień i w nocy, aby po powrocie do domu, dziękować za każdą kroplę ciepłej wody. To wszystko w myśl Ojca św. Franciszka, który wzywał do entuzjazmu wiary i zachęcał do odważnej ofiarności - młodych zgromadzonych w Rzymie w Niedzielę Palmową. Przecież chodzi o sól ziemi, która musi się rozpuścić, aby nadać smak. Bogu niech będą dzięki, za wiosnę Kościoła, mimo mrozu i śniegu, jaka płynęła od młodych uczestników spotkania w Przeworsku.


Dodane przez sdawida dnia 30 marzec 2013 13:53 · 0 Komentarzy · 8550 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
przybyli pielgrzymi
przybyli pielgrzymi
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.