Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

KONGRES EUCHARYSTYCZNY w Kolonii

Z naszych Wspólnot
Kongres EucharystycznyKOLONIA - DUSSELDORF. W dniach od 5. do 9. czerwca Kolonia stała się centrum niemieckiego Kościoła, gromadząc wiernych z całego kraju na Kongresie Eucharystycznym. W ponad 800 przeróżnych punktach programu wzięło udział ok. 40 000 uczestników, pośród nich 3 nasze siostry s.Kamila, s.Tymoteusza i s.Alicja, a w trakcie trwania kongresu dołączały także pozostałe siostry. Hasłem przewodnim były słowa z  Ewangelii wg św. Jana "Panie do kogóż pójdziemy?" / J.6,68/ To pytanie i wyznanie towarzyszyło nam podczas codziennych katechez prowadzonych w kilkunastu kościołach przez niemieckich kardynałów i biskupów, podczas eucharystii, adoracji  /cichej i prowadzonej przez różne grupy i ruchy kościelne/.
Rozpoczęło się to wielkie święto wiary uroczystą Eucharystią w parku nad Renem, następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli w procesji z Najświętszym Sakramentem przez most na Renie do kolońskiej katedry, gdzie po krótkiej adoracji mogliśmy przeżyć wspaniałe widowisko "Lux Eucharistika" - medytację eucharystyczną przy muzyce i chorale, w czasie której wnętrze ciemnej, kamiennej katedry ożyło tysiącem barw dzięki projekcji świateł i obrazów, poruszających się wraz z muzyką. Kolejne dni były wypełnione modlitwą, katechezami i wykładami o Eucharystii i jej świadkach, dzieleniem się wiarą i budowaniem się świadectwem innych. Jak echo płynęły z ust przeróżnych kaznodziejów słowa, że jedynym źródłem naszego życia i owocnego działania jest Jezus Eucharystyczny, nie można spotykać się owocnie z ludźmi nie spotkawszy wcześniej Chrystusa w eucharystii. Im więcej mamy zajęć i im mniej czasu, tym więcej chwil powinniśmy spędzać  na adoracji. Ważnym elementem tego czasu było odkrycie potrzeby sakramentalnej spowiedzi, które potwierdziły kolejki do kapłanów czekających w konfesjonałach.
W sobotnią noc wraz z 1500 młodzieży świętowałyśmy tzw. Noc światła przypominającą wigilię ze światowego dnia młodzieży w 2005 roku. Zakończyły się te bogate dni Eucharystią na kolońskim stadionie Rheinenergi, gdzie wysłannik papieski bp. Cordes odczytał nam przesłanie ojca św. Franciszka na  tę uroczystość. Papież powierzył nam wszystkim zadanie, by Boga przynosić światu,  a świat przyprowadzać do Boga. Cytując słowa bł. Jana Pawła II "człowiek powinien uczyć się przeżywać Eucharystię", wskazał, że drogą do tego jest adoracyjne przebywanie przed Eucharystycznym Panem w Tabernakulum i sakrament pojednania.
Kardynał Meisner - arcybiskup koloński wyznał na zakończenie, że w tych dniach bardzo podbudowała się jego wiara i westchnął z tęsknotą w głosie "szkoda że już się skończyło". Chyba wszyscy podzielaliśmy jego odczucia, ale wzmocnieni obfitością Bożych darów wyruszyliśmy na ścieżki codzienności, by tam wyznawać "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego, a myśmy poznali i uwierzyli, że Ty jesteś świętym Boga."
Pragnę tutaj wyrazić także  wdzięczność naszym siostrom z Kolonii, które serdecznie ugościły nas podczas tych dni, mimo ogromu pracy, jaki miały w seminarium duchownym, które było także jednym z miejsc wydarzeń kongresowych.


Dodane przez sdawida dnia 11 czerwiec 2013 21:04 · 0 Komentarzy · 6412 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ks. Kapelan w refektarzu
Ks. Kapelan w refektarzu
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.