Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

ŚLUBY WIECZYSTE w Miejscu Piastowym

Dom Generalny
 S. Katarzyna Szymańska i s. Anna Adamowicz złożyły wieczystą profesję w Zgromadzeniu Sióstr św. Michała Archanioła. Uroczystość odbyła się w Miejscu Piastowym, w dniu urodzin współzałożycielki zgromadzenia, sł. Bożej m. Anny Kaworek. Gdy ślubowały Bogu Najwyższemu na wieki czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, obie promieniowały radością i pokojem. Siostry złożyły profesję w czasie Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej Niepokalanej w Domu Macierzystym Sióstr Michalitek. Ceremonii przewodniczył ks. Kazimierz Radzik - przeł.gen. CSMA.

"Dosyć późno wstępowałam do Zgromadzenia, miałam 26 lat, ale osiem lat się zmagałam, jaką podjąć decyzję - mówi s. Katarzyna.-Od pierwszego przyjazdu na rekolekcje zaraz po szkole średniej, od pierwszego kontaktu z siostrami michalitkami miałam niepokój w sercu. Takie zmaganie przez osiem lat, niepokój w sercu, który trał aż tak długo i nie dawał spokoju, stanowił dla mnie znak, że to jest moja droga. I dzisiaj bardzo sobie cenię te osiem lat, bo dzięki nim teraz w trudnych sytuacjach się nie poddaję. Jedna z sióstr mi kiedyś powiedziała, że jak się podejmie słuszną decyzję, to jest pokój serca. I ja tego doświadczyłam. Gdy wreszcie podjęłam decyzję o wstąpieniu do zgromadzenia, to już nie mogłam się doczekać wyznaczonego na przyjazd dnia. I teraz jestem bardzo szczęśliwa. Jest taki niesamowity pokój wewnętrzny, że czasem się pytam sióstr, czy to jest normalne.
Z michalitkami nie miałam wcześniej kontaktu. Dotarłam tu właściwie tylko przez nabożeństwa fatimskie w Miejscu Piastowym.  Po szkole średniej pracowałam jako opiekunka do dziecka i dlatego bardzo podobało mi się, że siostry pracują dla dzieci i młodzieży. Dlatego chciałam zostać michalitki. Choć teraz nie jest już dla mnie takie ważne, czy bezpośrednio będę pracować z dziećmi, bo wiem, że wszystko, co robię, jest dla nich."

"Mnie uczyły siostry michalitki od zerówki przez całą podstawówkę. Już w trzeciej klasie mówiłam, że będę michalitką. Potem mi się to "rozwiało", ale po paru latach znów wróciło - mówi s. Anna.- Po liceum dostałam się na studia, na teologię, ale studiowałam tylko miesiąc. Czułam, że nie o to chodzi, że chcę bardziej... Przed samą decyzją była pewna walka, ale po jej podjęciu już tylko radość. Pociągała mnie w siostrach ich radość i ich oddanie  -  bycie z Jezusem. I bycie z dziećmi, dlatego michalitki! W mojej parafii i w sąsiedniej były siostry z innych zgromadzeń, a ja chciałam być michalitką.  Siostry mnie zachęcały, abym najpierw skończyła studia. Jedna z sióstr sprawdzała moje intencje. Pytała, dlaczego chcę wstąpić i na wszystkie moje argumenty, odpowiadała:  "ale to możesz robić w świecie, to też, to też". Wtedy ja zawołałam: rAle ja kocham Jezusa!". - "A skoro tak, to przychodź!".
Dziś s. Katarzyna i s. Anna radują się, że mogły Jezusowi powiedzieć: "Oto jestem, Panie, bo mnie wezwałeś!". Jestem na całe życie, na wieki!Siostry złożyły profesję na ręce przełożonej generalnej, m. Natanaeli Bednarczyk, podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Kazimierz Radzik - przełożony generalny Michalitów. Ojciec generał wygłosił też homilię podczas tej uroczystej Mszy św.

 s. Annas. Katarzyna Maria Szymańska urodziła się w 1978 r. w Jaśle. Sakrament Chrztu, I Komunii św. i Bierzmowania przyjmowała w Parafii św. Katarzyny w Starym Żmigrodzie. Jest córką Stanisława i Zofii z d. Brożyna. Ma dwóch braci i siostrę.  Po szkole średniej opiekowała się chorą babcią, a potem została opiekunką do dziecka. Do Zgromadzenia wstąpiła 01.09. 2004 r.  Pierwsze śluby składała w 2008 r. w Miejscu Piastowym.
s. Anna Katarzyna Adamowicz urodziła się w 1985 r. w Radomiu, jest córką Wiesławy i Zdzisława (tato już nie żyje). Została ochrzczona w Parafii św. Rodziny, a I Komunię św. i sakrament bierzmowania przyjmowała w Parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Ma siostrę i trzech braci. Czwarty brat s. Anny - jej bliźniak - zmarł, mając 5 lat. S. Anna jest w Zgromadzeniu od 06 listopada 2004 roku, a w 2008 r. składała I śluby zakonne.siostry michalitki


NABOŻEŃSTWO - AKT ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ i przyjęcie woli Bożej z rąk Matki GeneralnejDaję Ci, Jezu, serce sweZłożyłam, Jezu Chryste, swe śluby na wieki...Dodane przez sdawida dnia 18 czerwiec 2013 13:21 · 0 Komentarzy · 9477 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
warte przemyślenia
warte przemyślenia
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.