Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Najstarsza michalitka znów w przedszkolu

przedszkole w Skaryszewie otrzymało imię s. Gabrieli SporniakSamorządowe Przedszkole w Skaryszewie otrzymało sztandar i imię s. Gabrieli Sporniak! W ten sposób najstarsza michalitka trafiła znów do przedszkola! S. Gabriela ukończyła właśnie 102 lata, a przedszkole świętowało swoje 75-lecie. W 1938 r. michalitki zostały zaproszone do założenia ochronki w Skaryszewie k. Radomia. Posłane tam s. Gabriela Sporniak i z s. Krystyna Wrzos już w roku swojego przybycia otworzyły przedszkole w domu dzierżawionym przez parafię. Same też tam zamieszkały w jednym pokoiku. Szybko pozyskały uznanie zarówno miejscowego proboszcza, jak i władz państwowych i dzieło zaczęło się pięknie rozwijać. Niestety rok później wybuchła wojna i sprawy potoczyły się inaczej niż planowano.
Obecnie w Skaryszewie nie ma michalitek, poza tą jedną, która "wróciła" użyczając swojego imienia nazwie przedszkola. Podczas jubileuszu nie była obecna osobiście, ale duchowo i modlitewnie towarzyszyła całej uroczystości, świadoma wszystkiego, co dzieje się w Skaryszewie."Spoglądała" też na dzieci i wychowawców oraz zgromadzonych gości z pięknej fotografii wyeksponowanej w sali, na której odbywały się ceremonie wręczenia sztandaru i nadania imienia. To wszystko dokonało się w czasie Mszy św., po której nastąpiły liczne występy obecnych wychowanków, jak też absolwentów przedszkola.

Siostra Gabriela w swoim życiu wyhaftowała wiele sztandarów. Nie spodziewała się jednak nigdy, że kiedyś jej imię i podobizna znajdzie się na sztandarze. Sztandaru, jakie otrzymało przedszkole w Skaryszewie s. Gabriela nie mogłaby już wyhaftować - oczy nie te! Ale stuły jeszcze skroi i uszyje sama! Nadal pracuje, modli się we wspólnocie i wielbi Boga, nie mogąc się nadziwić, że do tej pory żyje. Może właśnie dlatego Pan dał siostrze tak długie życie, by jej pracowite życie dla ubogich i dzieci uhonorować już tu pięknym gestem, jaki w kierunku siostry uczyniły władze miasta i przedszkola w Skaryszewie.
Pytana, co chciałaby przekazać tej placówce wychowawczej, które będzie nosić jej imię, odpowiedziała: "Znają przykazania Boże. Niech się nimi kierują w życiu, to wystarczy. Z wolą Bożą trzeba się zgadzać, bo On chce tylko naszego dobra."
Tego życzymy Dyrekcji, Wychowawcom i Dzieciom w Przedszkolu w Sakryszewie: Niech zawsze podążają drogą Bożych przykazań, niech ufają Jego umiłowaniu człowieka i na tę miłość odpowiadają swoim życiem. Szczęść Boże.Wkrótce zamieścimy więcej informacji na temat uroczystości w Skaryszewie (zdjęcia, filmiki, wiadomości)
...
Dodane przez sdawida dnia 24 czerwiec 2013 08:24 · 0 Komentarzy · 7174 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.