Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

wyznane wiary przy chrzcielnicy

Formacja
s. Katarzyna z rodzicami23.06.2013 r. s. Katarzyna Szymańska odnowiła profesję zakonną w rodzinnej miejscowości w Łysej Górze, należącej do parafii w Starym Żmigrodzie. Uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar wieczystej profesji zgromadziła niemal całą wioskę i przyjezdnych gości. Było to pierwsze wydarzenie w kościele pod wezwaniem św. Floriana, do którego przyjechała michalitka podziękować Bogu za sakrament chrztu, za środowisko wiary, w którym odkryła swoje powołanie do życia zakonnego. Przed Eucharystią rodzice udzielili s. Katarzynie błogosławieństwa, w nawiązaniu do obrzędu chrzcielnego, a po homilii s. Katarzyna wyznała wiarę, odnawiając profesję zakonną i wyśpiewała Jezusowi swoją miłość. Biel klęcznika symbolizowała chrzcielną szatę i ślubowaną czystość, która ma rodzić dusze dla Królestwa  Niebieskiego. Płonął też Paschał,jak przy sakramencie chrztu i choć Liturgia była nieco dłuższa, bo parafianie serdecznie witali swoją rodaczkę, a komentarze liturgiczne wyjaśniały sens tego wydarzenia, to widać było wzruszenie i głębokie przeżycie na wielu twarzach. Jak mówili sami: "Czas się nie dłużył, bo nigdy u nas czegoś podobnego nie było".
Całej Liturgii przewodniczył ks. Mirosław Kuczała - michalita, ojciec duchowny WSD z Krakowa. Ks. Mirosław pochodzi ze Starego Żmigrodu. W Słowie Bożym wskazał na kierunek drogi, jaki wyznacza s. Katarzynie Ewangelia, przypadająca na XII Niedzielę Zwykłą, a jednocześnie w bardzo prosty sposób wyjaśnił uczestnikom Uroczystości, czym jest konsekracja zakonna, sięgająca korzeniami do sakramentu chrztu św. Ks. proboszcz J. Ozga nie krył swojej szczerej radości i wdzięczności wobec Boga za powołanie s. Katarzyny i wyrażał swoją  troskę o nowe powołania z jego parafii.
Modlitwa dziękczynienia była umacniania  przez ks. Grzegorza Krężę l - CSMA, pochodzącego z sąsiedniej parafii, a także przez siedem sióstr michalitek z Miejsca Piastowego.S.Katarzyna z prawdziwą radością i spokojem podziękowała Rodzicom, rodzeństwu i tym, z którymi dzieliła dzieciństwo i młodość, jak również wszystkim parafianom.
Delegatka M. Generalnej, s. Leonia Przybyło - radna gen. skierowała na końcu Eucharystii słowo do parafian, a zwłaszcza do rodziny i młodych uczestników. Szczególnym Gościem tych wydarzeń był sam bł. Bronisław Markiewicz w swoich relikwiach. Cała parafia oddała MU cześć przez ucałowanie relikwii, a On jako Dobry Pasterz błogosławił temu Ludowi. Świętowanie przedłużyło się przy rodzinnym stole w domu s. Katarzyny, gdzie nie brakło pytań ze strony uczestników, o nasze codzienne życie, o spełnianie michalickiej misji, o sens naszego powołania.Połączyły nas także wspólne śpiewy i prawdziwie rodzinna atmosfera, która została podsumowana: "My potrzebujemy was, wy potrzebujecie nas, bo taki jest Kościół". Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy dzielili naszą radość z wybrania s. Katarzyny, dziękujemy jej Rodzicom  i całej rodzinie za radosny trud przygotowania tego Święta Dziękczynienia.


Dodane przez sdawida dnia 25 czerwiec 2013 06:26 · 0 Komentarzy · 8415 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
gotowy do boju
gotowy do boju
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.