Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"wybrane" i "posłane"

Formacja
s. Agnieszka i s. EwaPIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE złożyły dziś, a tym samym zakończyły formację nowicjacką dwie siostry michalitki: Agnieszka i Ewa. Siostry składały profesję podczas Mszy św. w kaplicy Domu Macierzystego sióstr michalitek w Miejscu Piastowym. Mszy świętej przewodniczył ks. Jan Seremak CSSMA, a koncelebrowali trzej inni kapłani, pośród których był oczywiście ks. kapelan.Ceremoniantkom, oprócz księży, sióstr zakonnych i braci michalitów, towarzyszyło grono najbliższych krewnych - rodzice, rodzeństwo, chrzestni. Ten dzień - 16 lipca 2013r. - wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, na pewno zapisał się w sercach s. Agnieszki Mastej i s. Ewy Sekita jako dzień wypełnienia się dla nich, słów Pana z proroctwa Izajasza, które bardzo osobiście przyjęły: "Nie będą więcej mówić o tobie porzucona, o krainie twej już nie powiedzą spustoszona. Raczej cię nazwą "Moje w niej upodobanie", a krainę twoją "Poślubiona". Albowiem spodobałaś się Panu i twoja kraina otrzyma męża"/Iz 62,4 /.  Ta dzisiejsza uroczystość była niemal natychmiastową odpowiedzią na pytanie Ojca świętego Franciszka postawione młodym tydzień temu podczas spotkania z seminarzystami, nowicjuszami i nowicjuszkami w Rzymie: "Was młodzi, was,chłopców i dziewczęta, pytam: czy macie odwagę do tego, czy macie odwagę, aby usłyszeć głos Jezusa? Pięknie jest być misjonarzami! Bądźcie mężni! Podoba mi się to!" Ojciec Święty zauważył, że ten, kogo Pan powołuje jest nim po to, aby być posłanym. Posłanym, by dać świadectwo radości pocieszenia, krzyżowi i modlitwie. Dlatego przełożona generalna m. Natanaela zwracając się do sióstr, które złożyły pierwszą profesję powiedziała: "Niech więc wasze serca będą zjednoczone z Sercem Chrystusa, niech będą mocno oparte o Jego krzyż i zatopione w modlitwie, a w ten sposób życie wasze będzie bogate i owocne".Dopełnieniem tych życzeń niech będą słowa Ojca Świętego skierowane do młodych powołanych, na zakończenie jego spotkania z nimi w Rzymie: "Nie bójcie się radości! Radości i odwagi!" Siostry Neoprofeski promieniowały radością i wyrażały wiele słów wdzięczności względem tych, którzy im pomogli odkryć życiowe powołanie i w nim wzrastać.
Po uroczystościach w kaplicy odbyła się agapa i wspólna rekreacja, a potem robiono pamiątkowe fotografie w ogrodzie sióstr michalitek.

CEREMONIA ZAŚLUBIN:WSPÓLNA AGAPA:Dodane przez sdawida dnia 16 lipiec 2013 21:08 · 0 Komentarzy · 8118 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
w przychodni zdrowia
w przychodni zdrowia
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.