Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

CZAS MOCY I ŁASKI W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

Z naszych Wspólnot
Nawiedzenie Figury św. Michała w WielopoluWIELOPOLE.W dniach 15-17.09.2013 parafię, p.w.  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielopolu Skrzyńskim nawiedziła Figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. W niedzielę 15 września po godzinie 17.00 z kościoła parafialnego wyszyła procesja by na trasie wjazdowej do Wielopola oczekiwać na "NIEBIAŃSKIEGO GOŚCIA". W gronie oczekujących byli także kapłani z sąsiednich parafii: z Brzezin, z Glinika, z Niedźwiady. Zgromadzeni ze wzruszeniem patrzyli na nadjeżdżający samochód - kaplicę. Z samochodu Figurę zabrali na ramiona strażacy by zanieść ją procesjonalnie do kościoła. Księdzu Proboszczowi podano koronę Św. Michała, którą przyjął i niósł w procesji. Przed Figurą szły dzieci w strojach anielskich, kapłani, orkiestra z Brzezin grająca pieśni religijne, siostry michalitki i Dziewczęca Służba Maryjna z Wielopola i Glinika oraz ministranci. Radość powitania wygrywały kościelne dzwony. Figurę wnoszono do kościoła przy śpiewie błagalnych wezwań do św. Michała z odpowiedzią wiernych "Wstaw się u Boga za nami". Przed ołtarzem Ksiądz Proboszcz parafii Wielopole r11; ks. Jerzy Sepioł włożył na głowę Figury św. Michała przyniesioną koronę. Kiedy Figura została ustawiona w prezbiterium słowa powitania wypowiedziały: dzieci, dorośli i Ksiądz Proboszcz. Po powitaniu rozpoczęła się msza św., którą celebrowali: księża michalici prowadzący peregrynację ks. Rafał Szwajca i ks. Dariusz Kielar r11; kaznodzieja peregrynacji, księża z parafii Wielopole: Ksiądz Proboszcz i ks. Wiesław Lisowicz, księża rodacy:  ks. Stanisław Saletnik,  ks. Stanisław Pazdan, ks. Stanisław Kalisztan i ks. Marek Czaja.  Podczas mszy św. grała orkiestra z Brzezin i śpiewała schola połączonych wspólnot DSM Wielopola i z Glinika. Po mszy św. została odmówiona modlitwa skróconego egzorcyzmu, a Ksiądz Proboszcz "władzę w parafii" na czas peregrynacji przekazał ks. Rafałowi Szwajca i ks. Dariuszowi Kielar.

W kolejnym dniu peregrynacji, każdy ze stanów parafii miał zapewnioną możliwość modlitewnego trwania ze św. Michałem. Rozpoczęli chorzy swoją mszą św., a tych, którzy nie mogli osobiście przybyć, kapłani odwiedzili z posługą sakramentalną w domach. Czas południowy przeznaczony był dla dzieci. Zgromadziły się one z czterech pobliskich szkół: Wielopola, Brzezin, Glinika oraz delegacja z Nawsia. Mszy św. przewodniczył ks. Marek Marchud, proboszcz z Nawsia, śpiew dzieci wspomagała schola połączonych wspólnot DSM z Wielopola i Glinika.
Na kolejne godziny czuwania przybyła młodzież gimnazjalna. Podczas mszy św. wartę przy Figurze objęła młodzieżowa organizacja "Strzelec". Wielu wiernych zgromadziła Godzina Miłosierdzia i wspólna modlitwa różańcowa, a przede wszystkim wieczorna msza św., którą celebrowali: ks. R. Szwajca, ks. D. Kielar, ks. St. Kaliszan i ks. W. Ciosek połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz z modlitwą wstawienniczą i przyjęciem szkaplerza św. Michała Archanioła. Czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 21.00 było błaganiem o łaskę nowych powołań w Kościele. Modlitwę tę poprowadziły siostry michalitki z Miejsca Piastowego: s. Agnieszka Zych, s. Fides Modlińska, s. Urszula Dzika, s. Renata Hrynkiewicz i s. Ksenia Buksa.  Modlił się z nami również ks. Jacek Piróg - proboszcz z Małej. Po modlitwie apelowej o 21.00 Figurę św. Michała Archanioła poniesiono w procesji trasą wokół Rynku. Uczestnicy procesji szli z zapalonymi świecami, a młodzież z organizacji "Strzelec", idąc tuż przy Figurze niosła płonące pochodnie. Procesja zatrzymała się przy pomniku mieszkańców Wielopola tragicznie zmarłych w pożarze baraku szkolnego. Figura Św. Michała Archanioła niesiona na ramionach strażaków stanęła przy monumentalnym krzyżu pomnika. Wpatrzeni w przebijający się w ciemności nocy KRZYŻ, modliliśmy się imiennie za każdego, kto tamtego dnia, 11 maja 1955r. tak nagle odszedł. Bożej miłości polecaliśmy również tych, którym ta śmierć zadała ogromny ból. Kapłan prowadzący modlitwę przypomniał nam także o konieczności podejmowania refleksji na temat własnej śmierci i poprowadził modlitwę za tego z nas, kto umrze pierwszy.

Trzeci dzień obecności św. Michała w znaku Figury z Gargano, był również przepełniony modlitwą i osobistym spotkaniem wielu osób z tym szczególnym Patronem, przez przyjęcie jego szkaplerza. Przedpołudniowa msza św. zgromadziła także pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury. O 16.00 rozpoczęła się msza św. kończąca czas nawiedzenia, koncelebrowana przez licznych kapłanów. Liturgię ubogacił swym śpiewem Chór Rolników.  Po mszy św. dokonano aktu zawierzenia się św. Michałowi Archaniołowi i poświęcono figurę, która pozostanie w kościele, w kaplicy Matki Bożej Różańcowej, na pamiątkę nawiedzenia. Od ołtarza ks. Dariusz Kielar podziękował wszystkim za udział w peregrynacji. Podziękował również ks. Proboszcz podkreślając, że inicjatorem peregrynacji i jej organizatorem jest s. przełożona Emanuela oraz ks. Stanisław Kalisztan (tu w kościele rozległy się gromkie brawa).  Ks. Proboszcz wypowiedział również pragnienie naszej parafialnej rewizyty na Gargano.  S. przeł. Emanuela podeszła blisko Figury i podziękowała św. Michałowi za tak wiele łask, które spłynęły na tę parafię wraz z Jego obecnością. Podziękowała także ludziom, którzy bardzo ofiarnie zaangażowali się w prace przygotowania peregrynacji. Wśród tych osób anonimowemu darczyńcy, który współfinansował figurę pozostającą w parafii. S. Emanuela wyraziła również radość wynikającą z otwartej postawy Księdza Proboszcza, przychylności i akceptacji wszelkich działań w przygotowaniu i przebiegu peregrynacji. Słowa podziękowania św. Michałowi za Jego przebywanie w Wielopolu w imieniu wszystkich parafian wyraził P. Franciszek Ślusarczyk - przewodniczący Rady Parafialnej. Po uroczystym błogosławieństwie Figurę św. Michała procesjonalnie, na ramionach strażaków przeniesiono do samochodu r11; kaplicy, którym brat Andrzej Zimny zawiózł Figurę do parafii Mała, a nam brzmiały w uszach słowa, które przedszkolaki powiedziały św. Michałowi: "Że do nas przybyłeś bardzo Ci dziękuję, bo twojej pomocy ciągle potrzebuję. Pozostań już z nami, pozostań na stałe."
W czwartek 19 września Figura Św. Michała wróciła do Wielopola by od 10.00 do 15.00 pobyć w kaplicy sióstr michalitek. Stąd została przewieziona do Klimkówki.Dodane przez smc dnia 02 październik 2013 20:45 · 0 Komentarzy · 5157 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.