Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Październikowe spotkania z Patronem

Z naszych Wspólnot
Dzień Papieski w KlimkówceKLIMKÓWKA. W dniach od 9-10 października 2013 r w Częstochowie miała miejsce XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II . W tym wydarzeniu, które rozpoczęła Msza św. o godz. 11.00,  z udziałem pocztów sztandarowych i przedstawicieli około 500 placówek z Polski i z zagranicy, uczestniczyło w sumie ponad 20 tysięcy osób, a wśród nich uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wraz z dyrektorem, panem Marianem Penarem, wychowawczynią, p. Joanną Kaczor oraz s. Dianą Jonczyk z Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce.Pielgrzymka była przygotowaniem do obchodów  XIII Dnia Papieskiego, w tym roku odbywającego się pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu". Eucharystię, jako dziękczynienie za dar bł. Jana Pawła II dla Kościoła i naszej Ojczyzny oraz w intencji pielgrzymów sprawował ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski. W homilii podkreślił, że Jan Paweł II był głosicielem wielkich wartości, wskazywał na godność, wielkość i powołanie człowieka. Prosił młodych ludzi, by odważnie dawali świadectwa swojej wiary w swoim otoczeniu oraz aby od Patrona swoich szkół uczyli się zawierzenia Bogu i Maryi. Podczas uroczystości kustosz Centrum Jana Pawła II w Krakowie, ks. Jan Kabziński przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża - dar metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.  Po Eucharystii dokonano także poświęcenia krzyżyków, które otrzymali wszyscy uczestnicy. Po południu  w auli O. Augustyna Kordeckiego odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół oraz wręczenie nagród w konkursie na znaczek. Wśród wyróżnionych osób znalazł się uczeń naszego Gimnazjum -Jakub Penar. Wszyscy uczestnicy spotkania, pełni zapału, wrócili radośni do swoich domów.
Dnia 16 października Zespól Szkół Publicznych w Klimkówce przeżywał święto swojego patrona-bł. Jana Pawła II. O godz. 9.00 w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła pod przewodnictwem ks. Proboszcza Henryka Steca, odbyła się uroczysta Msza św. dla całej szkoły. Liturgię pod opieką s. Diany Jonczyk przygotowała schola parafialna (36 dzieci ze szkoły podstawowej ) i oaza (22 młodzieży z gimnazjum). Po Mszy św. w Domu Ludowym miało miejsce spotkanie uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Po przemówieniu dyrektora szkoły, zaprezentowano program słowno muzyczny przygotowany przez wychowawczynię p. Agatę Barzyk i s. Dianę Jonczyk. Następnie dyrektor wraz z panem burmistrzem wręczyli nagrody nauczycielom z okazji Dnia Edukacji oraz uczniom za konkurs na temat życia i działalności Patrona szkoły.
Dnia 20 października, w niedzielę misyjną, dzięki bogatej oprawie liturgicznej, przygotowanej przez scholę, łatwiej było wiernym naszej parafii, podczas Mszy św., łączyć się z misjami i modlić się za misjonarzy oraz narody, którym służą. Dzieci w strojach z pięciu kontynentów, niosące do ołtarza dary, wyrażały naszą łączność duchową i solidarność z chrześcijanami całego świata, szczególnie cierpiącymi głód i prześladowanie.

Pielgrzymka na Jasną Górę


Pielgrzymka na Jasną Górę

Obchody Dnia Papieskiego

Obchody Dnia Papieskiego

Niedziela Misyjna w Klimkówce

Niedziela Misyjna w Klimkówce

Schola dziecięco-młodzieżowa
Dodane przez smc dnia 22 październik 2013 21:58 · 0 Komentarzy · 6304 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Mchawa
Mchawa
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.