Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ostatnie wieści z przedszkola w Jedliczu

Z naszych Wspólnot
Przedszkole w JedliczuJEDLICZE - PRZEDSZKOLE. Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających nasza stronę. Chcemy Wam opowiedzieć co słychać w naszym przedszkolu w Jedliczu (oczywiście w wielkim skrócie) Korzystając z ładnej pogody chodzimy na spacery, rozwijamy naszą sprawność fizyczną i poznajemy okolice, jak również przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa. Ostatnio poszukiwaliśmy oznak wiosny i to z całkiem dobrym skutkiem. Po długiej przerwie został ku naszej wielkiej radości "otwarty" nasz wspaniały i duży plac zabaw. Przy okazji wychodzenia ćwiczymy i doskonalimy nasze umiejętności samodzielnego ubierania się. Kilkoro z nas zaliczyło już kurs wiązania sznurowadeł oczywiście celująco! Po tak ciężkiej pracy trudno się dziwić, że po obiedzie zostaje czyściutki talerz...
Nasze Panie organizują nam ciekawe zajęcia i zabawy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz naszego przedszkola. Grupa pięciolatków przygotowała dla wszystkich - również sióstr i pań - wspaniałe szaszłyki owocowe, wykazując przy tym duże umiejętności kulinarne.
Nasi starsi koledzy z pierwszej klasy ze swoją Panią zaprosili nas na spektakl pt. "W bajkowym świecie". Mieliśmy okazję podziwiać ich kunszt aktorski, ale też przyglądnąć się szkole, bo niektórzy z nas już od września będą tam uczęszczać.
Raz w miesiącu bierzemy udział w naszej przedszkolnej Mszy św., podczas której z naszym rodzicami polecamy Bogu nasze intencje. W okresie Wielkiego Postu uczestniczymy w każdy piątek w drodze krzyżowej. Staramy się też robić dobre uczynki, aby zbierając czerwone serduszka i pocieszać Pana Jezusa w Jego cierpieniu. Do naszej codzienności zapraszamy Świętych, codziennie powierzamy się opiece Aniołów Stróżów, św. Michała i Maryi. W marcu św. Józef uczył nas szacunku do pracy a odwiedzający nasze przedszkole teatr "Bazyl" przybliżył nam postać św. Franciszka - patrona miesiąca kwietnia.
Reprezentacja naszego przedszkola uczestniczyła w konkursie recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu. Konkurs był poświęcony twórczości Ewy Szelburg - Zarembiny. Nasi reprezentanci w grupie trzylatków i pięciolatków spisali się na medal a właściwie na dyplom i nagrody.
W najbliższym czasie wybieramy się do piekarni, chcemy również spotkać się z panem policjantem i strażakami, w odpowiedzi na zaproszenie wziąć udział w lekcji bibliotecznej w naszej Bibliotece - o czym napiszemy następnym razem.
Kończąc skrót naszych przedszkolnych wydarzeń wszystkich serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Przedszkola im. Matki Anny Kaworek w Jedliczu.Dodane przez smc dnia 11 kwiecień 2014 09:06 · 0 Komentarzy · 8720 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.