Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Michayland

Dom Generalny

Zlot Aniołów w Miejscu Piastowym?!!! Ponad trzy tysiące anielsko usposobionych młodych pielgrzymów przybyło z różnych części Polski na spotkanie do Krainy św. Michała Archanioła. Dzieci, choć nie zawsze "anioły", dzięki posłudze michalitek i michalitów, chętnie przybywają na coroczne spotkania zwane Michaylandem. Tu chwalą Pana Boga nie tylko w czasie Eucharystycznej liturgii, ale także przez śpiew, taniec, dobrą zabawę, konkursy itp. W tym roku jedni robili sobie "anielską fryzurę", inni chcieli wyglądać "jak malowani", jeszcze inni próbowali swoich plastycznych lub sportowych umiejętności. A na pewno nikt się nie nudził. Atrakcji było tyle, że nawet niejeden Anioł Stróż zdołał się "zagapić" i trzeba było pomagać dzieciom odnaleźć ich opiekunów lub odwrotnie.

"Gdzie jest s.Lucylla?"- z takim pytaniem najlepiej prosto do ks. biskupa. Tak pomyślała dziewczynka z Przemyśla, ale się zawiodła. Ks. Biskup Marian Rojek też nie wiedział, gdzie szukać siostry. "Zgubiłam moją Panią"- zgłasza się dziecko do jednej z sióstr. -"A skąd jesteś?". -"Z drugiej klasy". -"Ale skąd?" -" Z drugiej A". A, z "a"!!! Ale szczęśliwie wszyscy i wszystko się znalazło. -"Przyjeżdżałam tu jako dziecko, teraz jestem wychowawczynią i przywożę swoich podopiecznych- mówi jedna z opiekunek dziecięcej grupy. -Tu jest taka atmosfera, że chce się wracać. Jak do najbliższej, kochającej się rodziny". A oto wypowiedzi kilku uczestników spotkania : "Brałem udział w konkursie na strój św. Michała Archanioła. Już samo to nie pozwoli mi zapomnieć, że mamy przy sobie Aniołów, którzy choć niewidzialni, opiekują się nami". "Bardzo szybko leci tutaj czas, aż szkoda". "Jak się zaczynała Msza św., to myślałem, kiedy będą zabawy? Ale potem na Mszy tyle się działo, że nawet nie wiem, kiedy minęła. Nie wiedziałem, że można się tak radośnie modlić". "Zrobiłam Aniołka i zawiozę mojej mamie. Trochę mi panie pomogły go skleić."

Gdy przed 24 Pielgrzymką Dzieci do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza s. Maksymiliana Ciepała, asystentka generalna Sióstr Michalitek, udawała się do różnych sponsorów: urzędów, firm, hurtowni, na ogół witano ją ze zrozumieniem i chęcią pomocy. Wielu już od lat pomaga zorganizować to dziecięce spotkanie i wie, że warto. Niektórzy deklarowali większą pomoc niż w ubiegłym roku (np. pan Marek Klara, wujt Gminy Miejsce Piastowe), inni tłumaczą się, że tym razem mogą niewiele. Ale nikt nie wątpi, że ta pomoc zostanie dobrze spożytkowana. Także młodzież z nauczycielami kilku szkół Krosna i Miejsca Piastowego włącza się czynnie w organizację zabaw dla dzieci (PSAKiB i Liceum Plastyczne, NSD i MZSP). Jeden dzień w Michaylandzie? Czy warto? Ależ ten dzień jest jak witamina, by mieć siły lepiej żyć przez kolejnych 365, bo "Z Aniołami w przyjaźni dobro czynić raźniej"!

Dodane przez sdawida dnia 04 czerwiec 2008 00:17 · 1 Komentarzy · 17427 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
aneta22 dnia 04 czerwiec 2008 12:13
aneta22prześliczne zdjecia , dzieci miały udaną pielgrzymkę i zabawy serdecznie pozdrawiam wszystkie siostry obecne na Michalandzie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Herod
Herod
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.