Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

List Przewodniczącej KWPŻZZ


List Przewodniczącej KWPŻZZ na rozpoczęcie Roku Życia KonsekrowanegoROK  ŻYCIA KONSEKROWANEGO


Kochane Siostry w Chrystusie Panu!

Radują się serca nasze z otrzymanego powołania, w którym objawia się przeogromna wielkość Chrystusa królującego i nieograniczona moc Ducha Świętego działającego przedziwnie w Kościele. Ten wspaniały dar to inicjatywa Boga, to łaska uzdalniająca nas do głoszenia i świadczenia o tym, czego dokonuje w nas Ojciec przez Syna w Duchu Świętym swoją miłością, swoją dobrocią, swoim pięknem.

Uwiodłeś mnie Panie. A ja pozwoliłem się uwieść! (por Jer 20,7) W tym szczególnym i wyjątkowym Roku w Kościele powszechnym, poświęconym życiu konsekrowanemu na całym świecie, łączymy się duchowo ze wszystkimi, którzy dali się uwieść Chrystusowi i poszli za Nim. Ta przygoda miłości z Chrystusem prowadzi do radosnego głoszenia życiem i słowem, piękna ubóstwa w duchu i czystości serca, posłuszeństwa i wolności w służbie braciom. (por. Rozpocząć na nowo od Chrystusa, nr 45).

Odnówmy z odwagą nasze radosne "tak" dla Ewangelii, wypowiedziane w profesji zakonnej, realizowane w codziennych modlitwach i różnorodnych posługach dla naszych braci i sióstr. Pragniemy tak jak Maryja zachować nienaruszoną wiarę, mocną nadzieję i szczerą miłość i, jak mówi papież Franciszek, ewangelizować na kolanach, dbać o wymiar kontemplacyjny także w wirze pilnych i trudnych zadań; być człowiekiem jak prorok, który ma oczy przenikliwe, który słucha i przekazuje Słowa Boże (por. Radujcie się Nr 6).

Niech Bóg w Trójcy Jedyny będzie uwielbiony w naszym życiu i działaniu! Dzięki Mu składamy za wszystkich Założycieli natchnionych Jego Duchem, za niezliczone dary, różnorodność charyzmatów, które nieustannie wzbudza w Kościele dla Jego rozwoju. Za ducha odwagi tych, którzy niestrudzenie idą za Nim, w których miłość nieustannie dojrzewa i pod przewodnictwem Jego Ducha stają się historyczną kontynuacją szczególnej miłości i czułości Boga w świecie. Pozwoliłyśmy się uwieść Najwyższej Miłości Pana, Ukrzyżowanej i Zwycięskiej, żyjemy we wspólnotach w Jego Imię, módlmy się, aby emanowały one ciepłem i dobrem, niosły uśmiech Boga i braterstwo, które jest pierwszą i najbardziej wiarygodną Ewangelią do opowiedzenia. Niech przez takie świadectwo staną się "atrakcyjne" i otwarte dla młodych naszych czasów, którzy zechcą przyjść i zobaczyć.

W Maryi, Dziewicy Nawiedzenia, wypełnionej obecnością Chrystusa, doświadczajmy komunii z patronami naszych Zgromadzeń, z osobami życia konsekrowanego, z braćmi i siostrami wspólnej drogi - z pielgrzymami pięćdziesięcioletniej drogi "Perfectae Caritatis" oraz z Ludem wiernym i całym Stworzeniemr30; W Maryi obecny jest cały Kościół idący razem: w miłości kogoś, kto idzie ku słabszemu, w nadziei kogoś, kto wie, że będzie miał towarzysza w drodze i w wierze kogoś, kto ma specjalny dar dzielenia się z innymi (Radujcie się nr 13). Za brak miłości, życia radykalnego i autentycznego dla Boga w bliźnich, podejmujmy ekspiację. Niech ona będzie nową mocą szczerego powrotu do istoty życia oddanego Jezusowi.

Ten pierwszy i historyczny Rok poświęcony życiu konsekrowanemu w Kościele i świecie rozpoczniemy wspólnie dnia 30 listopada 2014 r. w Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze, Eucharystią o godz. 11.00, transmitowaną przez TV "Trwam". Będziemy się również modlić w godzinie Apelu przed Obliczem Pani Częstochowskiej. Zapraszamy wszystkie Siostry do Częstochowy, które będą mogły przyjechać.

Przeżyjmy w naszych wspólnotach dzień rozpoczęcia tego Roku łaski świątecznie i radośnie, w formach, jakie Duch Boży nam wskaże. Tego samego dnia od godz. 18.15 będą Rozmowy niedokończone w Radio Maryja na temat życie konsekrowanego z udziałem przedstawicieli naszych czterech Konferencji.

Z siostrzaną miłością i troską, we wspólnej radości i dziękczynieniu i z modlitwą o umocnienie i odnowienie naszego powołania,
z Chrystusowym pozdrowieniem -

s. M. Leticja Niemczura

Przewodnicząca KWPŻZZ

Warszawa, listopad 2014
Dodane przez sMonika dnia 25 listopad 2014 20:49 · 0 Komentarzy · 5599 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Mchawa
Mchawa
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.