Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Świadectwo Anny Surowiak


Do Wspólnoty Niewiast "Mi-ka-El"
przyprowadziła mnie Matka Anna Kaworek.


       Mam na  imię Anna, urodziłam się w 1955 roku, jako 5 dziecko, w rodzinie katolickiej w Rymanowie. Miałam siedmioro rodzeństwa. Pamiętam, że od wczesnego dzieciństwa w moim domu była wspólna modlitwa wieczorna. Prawd katechizmowych wcześnie się nauczyłam, bo stanowiły one swoisty dodatek do tych wspólnych modlitw. Chociaż w domu było ubogo, moja mama powierzała Bożej opiece i opatrzności wszystkie dzieci i sprawy. Wspólnie z rodzeństwem  potwierdzamy wielkie nabożeństwo jakie nasza mama  miała do Sługi Bożej Matki Anny Kaworek. Maria, to  imię naszej mamy, jako mieszkanka niedalekiego Rymanowa z pewnością od wczesnej młodości wiele słyszała o działalności Matki Anny Kaworek, bo w roku jej odejścia do Pana  miała już 16 lat. W naszej pamięci z czasów dziecięcych i później,  pozostanie obrazek Sługi Bożej Matki Anny Kaworek w modlitewniku mamy (aktualne ma go moja siostra, jest "trochę" zniszczony)  i nasze wspólne  modlitwy nie tylko  w różnych trudnych wydarzeniach rodzinnych, ale przede wszystkim codzienne radości  i  biedy kierowane były  do Boga, również  za wstawiennictwem Sługi Bożej Matki Anny. Wspomnę tylko niektóre np. ciężka choroba i operacja ojca, wypadek drogowy siostry, ciężka choroba brata, córki. Mama zawierzała nas - swoje dzieci Matce Annie, bo jak mawiała: "Ona wie co znaczy mieć dużo dzieci i jeszcze więcej różnorakich braków, i mam przekonanie, że zawsze mi pomaga".
         Tak było w życiu mojej mamy, że  nie wiadomo skąd  w najbardziej odpowiedniej chwili ta pomoc pojawiała się, ale ona sama szała z pomocą innym  i nas zawsze tego uczyła. Rodzice wychowali nas, wszyscy zdobyliśmy wyuczone zawody, założyliśmy  rodziny, a oni  doczekali się 23 wnuków (jeden nosi imię Bronisław na pamiątkę Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza) Bóg wysłuchał  pragnienie prostych, kochających i modlących się rodziców. Kiedy w starszym wieku nie mogli już chodzić, wtedy ojciec razem z mamą nie marnowali czasu, ale nieustannie wspierali nas swoimi modlitwami. Myślę, że nie będzie przesady w stwierdzeniu, że po Matce Bożej i św. Józefie, Sługa Boża Matka Anna Kaworek była wybraną przez moją mamę orędowniczką jej spraw u Boga. Zawołanie michalickie "Któż jak Bóg" każdy z nas znał od dziecka, a mama powtarzała nieustannie "Bez Boga, ani do proga".
       Dziękujemy Panu Bogu za życie, które ofiarował nam poprzez naszych rodziców, za ich wiarę, za świętych, z którymi oni  będąc blisko, dawali nam przykład ufności pokładanej całkowicie w Bogu.
        ON jest Panem historii, jest moim Panem, pozwolił  mi w wieku 60 lat wrócić jakby do źródeł, ponieważ od niedawna jestem członkiem świeckiej wspólnoty Mi-ka-El,  która uczestniczy w duchowości Bł. Bronisława  i Sł. Bożej M. Anny Kaworek. To niejako spłacenie długu wdzięczności za mamę.

Chwała Panu !                                                          

Anna Surowiak z Jasła,
(żona, matka i babcia, pracuje w Sanepidzie)

Jasło - Miejsce Piastowe. 07.12.2015 r.

Dodane przez sMonika dnia 12 maj 2016 10:02 · 0 Komentarzy · 7640 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
witamy Nowy Rok
witamy Nowy Rok
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.