Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Informacje o Wspolnocie Mi-ka-El

Wspólnota Niewiast Mi-ka-El
przy Zgromadzeniu Sióstr św. Michała Archanioła

 

Jest to wspólnota modlitwy, służby Bogu i ludziom  w duchu michalickiego charyzmatu, w jedności i we współpracy ze  Zgromadzenia  Sióstr św. Michała Archanioła. Pragnąca  żyć głębiej ideałami Założycieli Zgromadzenia: bł. Ks. Br. Markiewicza i czcigodnej sł. Bożej Matki Anny Kaworek.

Wspólnotę tę tworzą kobiety samotne, o ustabilizowanej materialnie  sytuacji życiowej, a także zamężne, które noszą w swoim sercu pragnienie poświęcenia się Bogu przez modlitwę i włączenie się w konkretne dzieła apostolskie.

Wspólnota ma charakter świecki i stanowi według słów bł. ks.Bronisława Markiewicza "poczet wybranych ludzi" w zbawczym dziele ratowania dusz pod patronatem św. Michała Archanioła i wojsk anielskich. W sposób duchowy i czynnie uczestniczy w charyzmacie sióstr michalitek określonym u samego początku jego powstania w słowach skierowanych do Współzałożycielki Matki  Anny: "Idąc w ślady swego Patrona i Wodza, niech Towarzystwo wasze, jako armia niezwyciężona podbija Chrystusowi nieśmiertelne dusze prowadząc je do prawdziwego pokoju i szczęścia". (List O. Rotha do Matki Anny Kaworek)

Na wzór św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich podejmują wraz z siostrami michalitkami "bój bezkrwawy" o chwałę Boga i zbawienie dusz. Są posłane do świata z mocą modlitwy uwielbienia na wszystkie drogi ubóstwa i zniewoleń współczesnych ludzi, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Niosą błogosławieństwo i miłość do miejsc naznaczonych nienawiścią, przekleństwem i okultyzmem. Walczą orężem modlitwy, pokory, powściągliwości i pracy.

Aby razem z Niepokalaną mogły iść w ślady swego Patrona i Wodza  i jako armia niezwyciężona podbijać Chrystusowi nieśmiertelne dusze oraz prowadzić je do prawdziwego pokoju i szczęścia, podejmują systematyczną formację duchową pod opieką osoby wyznaczonej przez Zgromadzenie.

W obecnym czasie natężonej walki dobra  ze złem, ważnym przesłaniem dla michalitek i michalitów oraz "przyjaciół i sympatyków naszej idei" (Konst. 83) są słowa bł. Bronisława Markiewicza, jakie napisał na łamach "Powściągliwości i Pracy" o  św. Michale Archaniele w latach 1900 - 1902:
       Sam Pan Bóg uczy nas tej prawdy, gdy mówi, iż najsłabsze siły, gdy się połączą stają się potężnymi, i jeżeli łatwo zerwać sznur jeden, trzy splecione zerwać sznury trudnym jest! ( Koh 4,12):
      
"(...) Zapewne, my, którzy się nazywamy  chrześcijanami powinniśmy się skupiać w tych czasach przewrotności i łączyć, byśmy rozszerzyli ducha modlitwy i ducha miłości, tymi środkami, których nam dostarcza religia, starając się w ten sposób odwrócić, a przynajmniej zmniejszyć niebezpieczeństwo które grozi niewinności dziatwy i obyczajności młodzieży, wzrastającej obok nas, a mających dzierżyć kiedyś losy społeczne."  /Bł. Br.Markiewicz/  

                                                                                                                             
"Dobrze jest wyjść poza siebie,
by przyłączyć się do innych".
                               /Franciszek, Ewangelii Gaudium, nr 87/
Dodane przez smc dnia 17 listopad 2020 22:38 · 0 Komentarzy · 3832 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
wizyta misjonarki
wizyta misjonarki
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.