Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Nasze publikacje

Najnowsze publikacje wydane przez nasze Zgromadzenie to:

1. Książka s. Eligii Opiłowskiej "SREBRO NA CZERWONEJ ZIEMI" - wydana z okazji 25 lecia pracy michalitek w Kamerunie. Ciekawe opisy i relacje, mądre komentarze, sporo pięknych zdjęć - wszystko o trudach misyjnej służby w BETARE-OYA i NGUELEMENDOUKA. Co przeżywają polscy misjonarze z dala od ojczyzny, co jest ich największą radością na afrykańskiej ziemi, a co najbardziej smuci, niepokoi, zagraża? Wiadomości "z pierwszej ręki", bo książka zawiera fragmenty listów od sióstr misjonarek. W dodatku autorka - s. Eligia przez trzy lata pracowała jako misjonarka w Kamerunie. Zachęcamy do przeczytania. Książka do nabycia w domach sióstr michalitek.

2. Album ilustrujący charyzmat Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła (zdjęcia ukazują Założycieli, Dom Macierzysty w Miejscu Piastowym, różnego typu prace wychowawcze i inne posługi podejmowane przez michalitki, jak też ich świętowanie i codzienność), zawiera adresy do kontaktu z siostrami i różnymi dziełami, które prowadzą. Niestety, album można pooglądać odwiedzając siostry w ich domach, gdyż nakład jest już wyczerpany.

3. Książka s. Dawidy Ryll "DOM W CIENIU SKRZYDEŁ" to drugie wydanie tej biograficznej powieści, poświęconej Annie Kaworek (Sł. Bożej, współzałożycielce zgromadzenia). W przystępny, prozatorski sposób książka pozwala poznać nie tylko losy tej świątobliwej postaci, ale także trudne, krzyżowe, a zarazem piękne dzieje kształtowania się nowej rodziny zakonnej na początku dwudziestego wieku. Heroiczność codzienności, od której kazano uciekać. Ale setki głodnych chleba i miłości dzieci zatrzymywały i skłaniały do codziennych wysiłków ... Obecnie trwa proces beatyfiakacyjny s. Anny Kaworek, a do Miejsca Piastowego napływają kolejne podziękowania za łaski od Boga otrzymane za jej przyczyną... Książka do nabycia w domach sióstr michalitek.

4. Nowa seria widokówek, przedstawiających miejsce, gdzie "ziemia styka się z Niebem" - Miejsce Piastowe, w którym nie można nie pamiętać o wieczności, bo co krok napotykamy na ślady tych, którzy dla Nieba żyli już tu na tej podkarpackiej ziemi (bł. Bronisław Markiewicz - patron Gminy Miejsce Piastowe; Sł. Boża m. Anna Kaworek, błogosławieni Wojciech Nierychlewski i Władysław Błądziński i inni wielcy duchem, choć cisi i pokorni sercem...). Tu mieści się także Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, krypta z doczesnymi szczątkami sł. Bożej m. Anny /w klasztorze sióstr michalitek), jedyna w Polsce figura Anioła Stróża Polski...i wiele innych, wartych zobaczenia obiektów. Widokówki w maleńkim stopniu je ukazują, ale niech będą zachętą do wizyty w Miejscu Piastowym... Stąd niech wędrują do przyjaciół z pozdrowieniami i modlitwą, bo tu "ziemia styka się z Niebiem"

ad 1.

srebro na czerwonej ziemi

ad 2.

Album o Zgromadzeniu Sióstr Michalitek

ad 3.

Dom w cieniu skrzydeł

ad 4.I przypomnienie pierwszej serii widokówek:


Dodane przez sdawida dnia 17 listopad 2009 21:26 · 1 Komentarzy · 14026 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 01 grudzień 2009 11:06
Książki można zamówić listownie lub email-em (adres na stronie głównej). Zachęcamy do lektury.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
modlitewne skupienie
modlitewne skupienie
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.