Spotkanie Rodzin Zaprzyjaźnionych

Podczas tegorocznych wakacji, w dniach od 25 czerwca do 16 lipca, wychowanki
z naszych Placówek Wychowawczych  goszczą w Rodzinach Zaprzyjaźnionych z Ropczyc i okolic. Czas pandemii nie zamknął ani drzwi domów, ani tym bardziej serc rodzin, z którymi współpracujemy już blisko
30 lat.

2 lipca w Miejscu Piastowym odbyło się wspólne spotkanie z rodzinami, które co roku otwierają serca na nasze wychowanki. Zbiegło się to z przeżywaną w naszym Zgromadzeniu 150 rocznicą urodzin Matki Anny Kaworek. Dlatego też wszystkie rodziny razem z siostrami uczestniczyły we Mszy Świętej, podczas lipcowego nabożeństwa Fatimskiego, dziękując Bogu za dar Matki Anny, za jej niełatwe ale owocne i święte życie. Nie ma wątpliwości, że trud i poświęcenie Matki Anny połączone z miłością dały solidny fundament dziełu, które trwa do dziś. Rodziny zaprzyjaźnione wspierając, od ponad ćwierć wieku, dzieło wychowawcze wpisują się w Michalicką Rodzinę. Dziękując Panu Bogu za dar każdej rodziny, prośmy za nich słowami:
„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem.”