Spotkanie autorskie s. Elizy Włodyka

16 marca br. na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Św. Michała Archanioła w Bliznem k/ Brzozowa odbyło się spotkanie autorskie s. Elizy Włodyka CSSMA z dziećmi Szkoły, które chciały osobiście zapoznać się z autorką książki dla dzieci zatytułowanej „Opowieści z Malikowa”. Choć książka swoje pierwsze wydanie miała już parę lat wstecz, to jednak nadal zdobywa nowych sympatyków. Tym razem były to dzieci w wieku klas I-III, które aktywnie korzystają z zasobów biblioteki szkolnej.  Inicjatorkami i organizatorkami wydarzenia były właśnie panie bibliotekarki.

Podczas spotkania Siostra Eliza pokrótce opowiedziała dzieciom o swojej działalności literackiej poświęconej dzieciom, przedstawiła i zaprezentowała dotychczas wydane książki,
a następnie przybliżyła treść jednego z opowiadań zawartych w „Opowieściach z Malinkowa”. Dzieci słuchały
z uwagą, a potem zadawały swoje dziecięce pytania do autorki. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście malinowych akcentów; dekoracji, cukierków-malinek, było nawet ciasto „malinkowa chmurka”. Podczas spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę autorstwa s. Elizy
o patronie Szkoły: „Św. Michał Archanioł przyjaciel dzieci”. Nie obyło się oczywiście bez autorskich wpisów
i autografów. Było to prawdziwie dobrze przygotowane i budujące spotkanie. „Opowieści z Malinkowa” są książką o postawach i wartościach w jakich wzrastają dzieci w procesie dobrego wychowania. Dzieci mogły zaopatrzyć się w ten życiowy podręcznik, który jest pouczający nie tylko dla najmłodszych. Spotkanie zakończyły podziękowania i symboliczne kwiaty dla Siostry – pisarki s. Elizy Włodyka. Dzieci zaśpiewały też piosenkę, która pochodzi z treści książki.

            Paniom ze szkolnej Biblioteki serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych efektów pracy, a pani Dyrektor Szkoły – p. Marii Bieda, gratulujemy dobrego klimatu szkoły, która prawdziwie uczy i prawdziwie wychowuje.