Kurs Florystyczny

20-22 marca w Domu Rekolekcyjnym – Centrum Św. Michała Archanioła Sióstr Michalitek, w Miejscu Piastowym, odbyła się sesja formacyjna dla sióstr zakonnych i osób świeckich. Temat spotkania brzmiał :
”Na wzór św. Michała Archanioła trwając w uwielbieniu Boga, pomagajmy wiernym głębiej przeżywać liturgię przez piękno kwiatów i okolicznościowe dekoracje”

W sesji wzięło udział 34 osoby w tym 8 pań świeckich, 4 siostry z zagranicy ( Ukraina, Białoruś, Kamerun, Paragwaj), siostry z 12 Zgromadzeń Zakonnych z różnych stron Polski.

Pierwszy dzień był dniem poświęconym Św. Michałowi Archaniołowi, uczestniczki miały możliwość wysłuchania konferencji, adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęciu Szkaplerza Świętego Michała. Wieczorem natomiast obejrzały film o potędze tego Wielkiego Wodza Niebieskiego.

Kolejne dwa dni  poświęcone były sztuce układania bukietów i dekoracji. Siostra Małgorzata Torba prowadziła szkolenie i warsztaty.

Dziękujemy Bogu za ten bogaty czas modlitwy, wzajemnego ubogacania się, oraz za wiedzę florystyczną tak umiejętnie przekazaną przez s.Małgorzatę  – michalitkę.