„Na chwałę Trójcy Przenajświętszej… –  ślubuję na  całe życie…”

4 czerwca br, w niedzielę Uroczystości Przenajświętszej Trójcy, w Domu Generalnym Zgromadzenia, odbyła się ceremonia wieczystych ślubów zakonnych, które w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Michała Archanioła złożyły: s. Monika Kubiszyn i s. Anna Greszta.

Siostry swoje wieczyste TAK wypowiedziały „na chwałę Trójcy Przenajświętszej”, bo tak się zaczyna formuła,
w której Siostry Michalitki składają Bogu swoje śluby na całe życie zakonne.  

Uroczystej Eucharystii, podczas której dokonał się ten uroczysty akt zaślubin przewodniczył Przełożony Generalny Michalitów ks. Dariusz Wilk. Obecny był również zaproszony Inspektor Salezjanów Marcin Kaznowski z Krakowa, księża z rodzin sióstr oraz współbracia Michalici. Na wspólne świętowanie przybyli oczywiście członkowie najbliższej rodziny s. Moniki i s. Anny oraz osoby dla nich ważne.

Po pięknej rozbudowanej liturgii, w której usłyszano bogate Słowo Boże wygłoszone przez Ojca Generała nastąpiło okolicznościowe przyjęcie połączone z przygotowaną rekreacją i życzeniami dla Sióstr ceremoniantek.

Radosny klimat tego wydarzenia uwieczniły wspólne fotografie. Na zakończenie siostry powierzyły swoje powołanie zakonne opiece Matki Bożej w pięknym Akcie Zawierzenia.

Z radością gratulujemy naszym Siostrom i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci na tym nowym etapie drogi z Panem Jezusem.