Spotkanie Siótr Zakrystianek

W dniach 24-27. kwietnia 2022r. w Poroninie odbył się zjazd Sióstr posługujących na co dzień w zakrystii. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Piękno, które pomaga przeżywać głębiej Liturgię”. Pierwszy dzień był czasem warsztatów florystycznych, które prowadziła s. Małgorzata Torba, dzieląc się z współsiostrami swoim doświadczeniem i różnymi ciekawostkami związanymi z dekorowaniem Kościoła. Siostry uczyły się nowych kompozycji oraz sposobów wykorzystywania tego wszystkiego, co daje nam Pan w naturze. Podczas wspólnego spotkania Siostry również mogły podzielić się swoim doświadczeniem pracy przy ołtarzu.

Drugi dzień to czas skupienia, który poprowadził ks. Artur Gumiński z Radomia. Konferencje oraz Słowo wygłoszone do Sióstr w tym dniu koncentrowało się wokół tematu „Bóg jest największym szczęściem”.
W godzinie Miłosierdzia cała grupa wyruszyła na drogę krzyżową w plenerze wędrując w kierunku Krzyża na Galicowej Grapie. Uwieńczeniem tego dnia modlitwy i skupienia była Adoracja Najświetszego Sakramentu połączona z uwielbieniem Pana. W ostatnim dniu zjazdu Siostry udały się na pielgrzymkę po Sanktuariach Podhala, odwiedziły Matkę Bożą Częstochowską na Bachledówce, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, drewniany Kościół na Pęksowym Brzysku oraz pobliski cmentarz, na którym pochowany jest m.in. Stanisław Marusarz – polski skoczek narciarski i olimpijczyk. Był to owocny czas wspólnego spotkania, które ubogaciło każdą z Sióstr oraz pozwoliło nabrać sił na dalszą drogę posługi. Niech dobry Bóg będzie uwielbiony w darze Sióstr, w ich pracy oraz w sercach tych, którym posługują.