Majowy piknik dla dzieci z Ukrainy

7 maja 2022 r. na plac przed budynkiem katechetycznym, zaproszono dzieci z Ukrainy wraz z bliskimi, przebywające na terenie Gminy Szydłowiec. Spotkanie mające na celu integrację dzieci z Polski i Ukrainy zorganizowała s. Magdalena Rojek z wolontariatem Świetlicy „Nazaret” oraz wolontariatem młodzieży, przy wsparciu Burmistrza Szydłowca p.  Artura Ludwa oraz osób „dobrej woli”.
W ten sobotni dzień Pan Bóg pobłogosławił nam piękną słoneczną pogodą, a  proboszcz parafii św. Zygmunta ks. Marek Kucharski udzielił wszystkim zebranym kapłańskiego błogosławieństwa na czas wspólnych zabaw
i spotkań.Nie tylko dzieci, ale i dorośli nie mogli się nudzić tego dnia. Już na początku rozegrano mecz w piłkę nożną między drużynami chłopców z Ukrainy i Polski. Dla młodszych czekały kolorowe dmuchańce do skakania, malowanie twarzy, chętni brali udział w zabawie z krzesełkami, w tańcach integracyjnych, w zabawach z chustą animacyjną, przerzucaniu balona (wypełnionego wodą) kocem do przeciwnej pary, sprawdzaniu swoich umiejętności w kręceniu talerza na kiju oraz puszczaniu mieniących się na słońcu baniek mydlanych. By mieć siłę na wszystkie atrakcje przygotowany został bufet ze słodkościami,  wśród których największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa.Po kilku godzinach zabaw, z niedosytem, ale i radością w sercu opuszczaliśmy to wypełnione śmiechem dzieci miejsce. Oby takich spotkań było więcej.
Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w  zorganizowanie tego dnia i jego przebieg.