Spotkanie byłych wychowanek w Miejscu Piastowym

Dnia 14 stycznia br. miało miejsce kolejne spotkanie byłych wychowanek KPW „Nasz Dom” z Miejsca Piastowego. Takie spotkania nie bywają częste i stąd wywołują serię wspomnień i emocji, a zatem są bardzo oczekiwane przez wszystkie „dziewczęta” (a dziś już panie nawet 40+), tym bardziej, że była to grupa zwłaszcza najstarszych wychowanek.

Już w pierwszym punkcie programu, którym była Msza św. ks. Paweł Wojakiewicz nawiązywał do przemijania
i zmian w  życiu ludzkim, a także do refleksji nad korzeniami michalickiego wychowania. Takim akcentem podprowadził do modlitwy i odwiedzin krypty i muzeum Matki Anny Maworek.

Później już przez kilka godzin w sali domu głównego przy smacznym posiłku płynęła spontaniczna fala reminiscencji, zasilana oglądaniem archiwalnych albumów, miłych wspomnień oraz dzieleniem się bogactwem obecnego życia.

Jak bardzo zmieniły się te „nasze dziewczynki”, ile przeżyły przez minione lata, ile bogactwa i refleksji jest w ich nie zawsze łatwej ale zawsze pięknej osobistej historii. Jak bardzo poważnie podchodzą do wartości życia oraz ile znaczą dla nich teraz wciąż powtarzane nam słowa: „dziękuję” , „przepraszam”, „pamiętam”…..

W tym pozornie krótkim czasie spotkania było też miejsce na odwiedziny – „naszego kochanego domku”, oraz klasztornych korytarzy, po których przy różnych okazjach niegdyś dziewczęta biegały a także w sobotnie dyżury sprzątały. „To nie do wiary, że są to te same schody”- mówi Ewelina, „a Siostry tak samo jak dawniej, cichutko po nich chodzą”- ciągnie Ania.

O dziwo, niektóre przyjezdne z Radomia znalazły czas, by odwiedzić też swoją zaprzyjaźnioną Rodzinkę
w Ropczycach.

Dzięki  elektronicznej komunikacji większość nieobecnych z różnych przyczyn wychowanek już wieczorem miało zdjęcia i relacje ze spotkania w Miejscu Piastowym i zapragnęło w powiększonej grupie spotkać się
ze sobą i z Siostrami w dogodnym dla wszystkich czasie.

Za tę moc przeżyć i niekończące się opowieści serdecznie siostrze inspektorce – S. Kolecie i siostrze dyrektor KPW „Nasz Dom” – s. Łukaszy wszystkie wychowanki i ich rodziny obecne na spotkaniu DZIĘKUJĄ.

 

s. Agnieszka Chrapek