Uroczystość odnowienia ślubów zakonnych

Siostry, które 4 czerwca b.r. złożyły profesję wieczystą, przeżywały w swoich rodzinnych parafiach uroczystość odnowienia ślubów zakonnych. s. Monika Kubiszyn, 18.06. w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych – Jasieniu, natomiast s. Anna Greszta, 9.07. w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Uroczystej, dziękczynnej liturgii, przewodniczyli proboszczowie parafii, z których pochodzą nasze siostry.
W Jasieniu ks. Józef Ślusarczyk CSMA, natomiast w Lublinie ks. Andrzej Głos. W uroczystości wzięli udział najbliżsi krewni, przyjaciele, sąsiedzi sióstr ceremoniantek, a także zaprzyjaźnieni kapłani oraz siostry z naszych wspólnot i zgromadzeń, posługujących na terenie danych parafii. Cytując słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział w rodzinnych Wadowicach, “tu się wszystko zaczęło…”. Nasze siostry dziękowały za dar życia, wiary i powołania, w miejscach i wśród osób, pośród których wzrastały i przeżyły lata swojego dzieciństwa
i dorastania. Prosząc jednocześnie o dar nowych powołań do życia zakonnego. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna agapa w gronie najbliższych. Niech Pan będzie uwielbiony we wszystkich łaskach tego czasu! …bo, Któż jak Bóg!