Maryjna Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej, Jadłówki i Pruchnika

W dniu 01.05.2024r. wspólnota Sióstr z Miejsca Piastowego uczestniczyła w Maryjnej Pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej, Jadłówki i Pruchnika. Podczas drogi towarzyszył siostrom Kapelan ks. Zbigniew Baran, który
w Bazylice Mniejszej, przy ołtarzu Matki Bożej celebrował Eucharystię i wygłosił okolicznościową homilię. Podczas pobytu w Kalwarii siostry mogły wysłuchać historii tego niezwykłego miejsca oraz w chwili modlitwy trwać przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Słuchającej. Kolejną stacją pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie proboszcz ks. Jerzy Jakubiec opowiedział o sanktuarium i dał świadectwo swojego kapłaństwa, na którego drodze stanęły również siostry michalitki posługujące w Kamerunie.
Ostatnim punktem programu był Pruchnik – rodzinna miejscowość Ojca Założyciela
bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Po modlitwie w kościele parafialnym Siostry udały się do domu sióstr, gdzie spędziły czas na wspólnej rekreacji. Po nieszporach pielgrzymi nawiedzili cmentarz i grób śp. Marii Markiewicz – Matki bł. Ks. Bronisława po czym udali się w drogę powrotną do Miejsca Piastowego.