Uroczystości formacyjne w Paragwaju

Dnia 19 marca 2022 roku, w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ślubowanie życia w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości odnowiły na kolejny rok, nasze cztery Siostry : s. Pamela Lopez,
s. Tamara Dominguez, s. Lorena Villasanti i s. Elisa Benitez. Złożyły je na ręce Siostry Leonii Przybyło, która odebrała ich profesje, jako delegatka Matki Generalnej. Ponowienie ślubów odbyło się w Nemby w kościele pw. Świętego Wawrzyńca. Jest to parafia naszych współbraci Michalitów. Eucharystii przewodniczył Michalita
ks. Claudio Figueredo- proboszcz z Altos. Razem z nim, celebrowało dwóch kapłanów: ks. Gustavo Raffa
i ks. Daniel Pesce – Michalici Latynosi. Myślą przewodnią refleksji skierowanej do wiernych przez przewodniczącego Liturgii była wieka wartość życia konsekrowanego w charyzmacie michalickim  we współczesnym świecie.

W uroczystości oprócz licznie przybyłych parafian, młodzieży wzięli również udział klerycy księży Michalitów, nasze Siostry z San Antonio z postulantkami oraz dziećmi ze slumsów z którymi Siostry Junioratki również pracują,   Siostry  z Bottrel z Nowicjuszkami i Siostry z Aregua. Były obecne również rodziny naszych Sióstr Junioratek oraz osoby zaprzyjaźnione ze Zgromadzeniem.

Po zakończeniu Mszy Świętej, w pięknie przygotowanej altanie w San Antonio odbyło się spotkanie zaproszonych gości. Poczęstunek przygotowały Siostry oraz Wspólnota Niewiast MikaEl – Paraguay. Szczególnie cieszył nas widok szczęśliwych dzieci ze slumsów, z kórymi po posiłku bawiły się nasze Siostry Postulantki i Nowicjuszki.

W dniach poprzedzających ponowienie ślubów, cztery Siostry odbyły dwudniowe skupienie prowadzone przez Mistrzynię Junioratu- s. Leonię oraz ks. Claudio.

Bogu niech będą dzięki za dar powołania naszych Sióstr. Niech ich życie będzie radosnym hymnem dziękczynienia za wielkie rzeczy, jakie uczynił nam Pan.

Tegoż  samego dnia  w kaplicy domowej w san Antonio odbyło się przyjęcie do postulatu : post.  Fatimy Nayeli Guzman Correa.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego dwie nasze Siostry zostały przyjęte  do Nowicjatu w Dr Botrell s. Now. Fatima Beatriz Fernadez Ayala i  s. Now. Melissa Mariel Britez Benitez

Ceremonia odbyła się o godz. 11:00, w imieniu Marki Generalnej aktu przyjęcia do nowicjatu dokonała
s. Mistrzyni Leonia Przybyło, która skierowała do Sióstr okolicznościowe słowo, ukazując nowicjat Matki Anny (na który czekała 34 lata do 56 roku życia) jako wzór wierności, heroicznej wiary i zaufania Panu Bogu. Czas nowicjatu porównała do prostoty i pozornej monotonii Nazaretu, który kryje w sobie dynamizm zbawczych wydarzeń z życia Jezusa.

Po ceremonii odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Prowincjał Księży Michalitów – ks. Piotr Żytniewski oraz ojciec duchowny Sióstr – ks. Stanisław Nowak.
Uroczystość zakończyła wspólna agapa.


Bogu niech będą dzięki za dar życia konsekrowanego w Kościele oraz za dar naszych świątobliwych Założycieli.