Młodzież SKC uczciła 150. rocznicę urodzin Matki Anny Kaworek

Tegoroczne wakacje dla licznej grupy wolontariuszy oraz opiekunów Szkolnego Koła Caritas działającego przy PSP w Przytyku rozpoczęły się wyjazdem do Miejsca Piastowego. Wakacyjne wycieczki dla uczniów to wieloletnia tradycja, którą na dwa lata przerwała pandemia, dlatego na tę wspólną wyprawę wszyscy czekali
z utęsknieniem.
Głównym punktem wyjazdu było Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Znajduje się tam również Dom Macierzysty Zgromadzenia św. Michała Archanioła, a warto przypomnieć, że siostry Michalitki od wielu lat posługują w przytyckiej parafii, m.in. ucząc religii w naszej szkole. Inspiracją do wyjazdu była także, przypadająca w tym roku, 150. rocznica urodzin Czcigodnej Służebnicy Bożej Anny Kaworek. Młodzież poznała historię współzałożycielki Zgromadzenia oraz modliła się w krypcie Klasztoru, gdzie złożono doczesne szczątki Matki Anny. Następnie uczniowie otrzymali okolicznościowe pamiątki oraz cukierki na dalszą drogę.
Wolontariusze uczestniczyli również we Mszy św. odprawionej przez ks. Krzysztofa, a następnie zostali serdecznie powitani przez siostry pracujące w Miejscu Piastowym. W Domu Rekolekcyjnym Siostry przyjęły swych gości przepysznym obiadem oraz lodami. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Misyjne. Mieści się ono w kilku pomieszczeniach, w których wyeksponowane są zbiory pochodzące m.in. z Libii i Kamerunu.
Młodzi pielgrzymi obejrzeli stroje, ozdoby, maski, instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku, zabawki oraz obrazy, a także dokumentację pracy misyjnej Michalitek. Swą wizytę uczniowie potwierdzili wpisami w pamiątkowej księdze gości.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu w pogodnych nastrojach, umocnieni i wzbogaceni o nową wiedzę wrócili do domów.
Za wsparcie i pomoc w organizacji wycieczki SKC szczególnie dziękujemy Parafialnej Caritas w tym ks. prob. Sławomirowi Fundowiczowi oraz Wójtowi Gminy Przytyk p. Dariuszowi Wołczyńskiemu, który zadbał
o sfinansowanie przejazdu grupy.