Z Maryją za rękę – MICHAYLAND

Dnia 04.06.2024r. pod hasłem: ,,Z Maryją za rękę” odbył się kolejny Michayland – pielgrzymka dzieci do Miejsca Piastowego. Wzięli w nim udział najmłodsi z okolicznych miejscowości, a także z placówek i miejsce, w których posługują Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, podczas której swoje słowo do licznie zgromadzonych dzieci skierował ks. Michał Mazur CSMA. Po Eucharystii wszyscy zebrali się pod sceną, na której zagrał i zaanimował zespół Mocni w Duchu.
Po koncercie zostały otwarte atrakcyjne sektory: dmuchańce, malowanie twarzy, jazda konna, zabawy sportowe czy plener malarski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prawdziwa kolejka, która przewoziła małych pasażerów wokół klombu. Dzieci mogły pozwiedzać prawdziwy wóz strażacki, porozmawiać
z policjantami i ubrać się w prawdziwy mundur. Nie zabrakło strefy gastronomicznej, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek, popcorn czy wata cukrowa. Radości i zabawie nie było końca, a piękne uśmiechy najmłodszych były tego najlepszym dowodem.