Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Czeka słońce, czeka las, już wakacji nadszedł czas
Z naszych Wspólnot
juz wakacjeSZYDŁOWIEC. 17.06.2008r. Przedszkolaki wraz ze swymi rodzicami uczestniczyły we Mszy św., podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski w czasie mijającego roku szkolnego i modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla rodziców i dzieci na czas wakacyjnego odpoczynku. Mszę św. w kościele parafialnym odprawił ks. Wincenty Chodowicz, tutejszy wikary. Oprawę liturgiczną przygotowali rodzice, a dzieci włączały się czynie przez piękny śpiew, jakiemu przewodniczył Pan Zbyszek, nasz organista.Dzieciaki były naprawdę wspaniałe. Wielką radością były dla nich balony w kształcie serca, które otrzymały jako kontynuację kazania na zakończenie Eucharystii, a które miały im przypominać i budzić pragnienie miłowania Pana Boga i ludzi.
Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 12:38 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4182 Czytań · Drukuj · PDF document
Wakacje rozpoczęte
Z naszych Wspólnot
 JEDLICZE. Latka mijają, nawet naszym przedszkolakom. Dzieci z Przedszkola im. Sł. Bożej Matki Anny Kaworek też idą na wakacje. Można będzie dłużej spać, ale czy dni będą tak ciekawie przeżywane jak dotąd. Bo w przedszkolu stale coś się działo. A to wizyta u strażaków, a to "pieczenie bułeczek" w prawdziwej piekarni, a to spacer nad rzeczkę wspólnie z kolegami i koleżankami. Do tego różne wielkie imprezy, takie jak Dzień Dziecka, Dzień Mamy czy Babci, Jasełka, św. Mikołaj i różne takie. Oj, jest co powspominać. Zwłaszcza ci, którzy już ostatni rok spędzili w przedszkolu mogą żałować. Pozostali jeszcze tu powrócą. Teraz pozwolą nacieszyć się sobą swoim babciom, dziadkom, ciociom. A jak mama i tato wezmą urlop, to nawet o przedszkolu nieco zapomną. A po wakacjach wszystko opowiedzą siostrom w przedszkolu, prawda?
Dodane przez cssma dnia 26 czerwiec 2008 12:14 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5200 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła s. Rajmunda Krzychowicz
Dom Generalny
śp.s.RajmundaW niedzielę 22 czerwca, wieczorem zmarła w Radomiu s. Rajmunda Genowefa Krzychowicz. Siostra przeżyła 79 lat, w tym 57 w Zgromadzeniu Sióstr Michalitek. Pogrzeb s. Rajmundy odbędzie się w Radomiu w środę, 25 czerwca: o godz. 10.00 zostanie odmówiony za jej duszę różaniec w kaplicy cmentarnej na ul. Limanowskiego, a o godz. 11.00 Msza święta pogrzebowa w kościele farnym.
Śp. s. Rajmunda pochodziła z rodziny rolniczej z wioski Sulgostów w pow. Opoczno. W Zgromadzeniu przez całe życie pracowała jako kucharka: najpierw w Radomiu na Siennej (w przedszkolu), potem w Chojnie Szczecińskiej, a od 1970 roku w Radomiu na Rwańskiej i Wernera. Tam zachorowała ponad dwa lata temu i -mimo intensywnego leczenia- już nie powróciła do zdrowia.
Dodane przez cssma dnia 23 czerwiec 2008 12:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7117 Czytań · Drukuj · PDF document
PONOWIENIE WIECZYSTEJ PROFESJI
s.dorotaWczoraj w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie na Okęciu odbyła się uroczystość ponowienia profesji wieczystej s. Doroty Szadkowskiej. We Mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyły siostry z Ząbek, Wołomina i Bemowa oraz s. Jadwiga Karolska z Miejsca Piastowego. Z ramienia Zarządu Zgromadzenia w uroczystości wzięły udział s. Łucja Ożóg - ekonomka gen. ks. proboszcz życzył Siostrze, by szła w świat z zawołaniem "Któż jak Bóg!" oraz "pokój i dobro". Nie zabrakło także podziękowania rodzicom s. Doroty za trud wychowania i oddania córki na wyłączną służbę Panu.
Uroczystości związane z ponowieniem wieczystej profesji w swoich rodzinnych parafiach przeżywały wczoraj także s. Kinga Sokołowska i s. Grażyna Gołda. Jednej z nich z ramienia Zarządu towarzyszyła s. Leonia Przybyło, a drugiej s. Dolores Mermer.
Dodane przez cssma dnia 23 czerwiec 2008 05:46 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4880 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie u Matki... Benigny
Z naszych Wspólnot
 Matka Benigna z obecną M.Gen.NatanaeląWYSOKA STRZYŻOWSKA. 80 - lecie urodzin m.Benigny Kot, która w latach 1977-1989 pełniła funkcję przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Dodatkowo 10-lecie pobytu w tutejszej parafii i imieniny. Tyle okazji, więc nic dziwnego, że wokół Matki Benigny zaroiło się tego dnia od sióstr i przyjaciół. W kościele parafialnym uroczysta Msza św., a w domu zakonnym sióstr rodzinne spotkanie. Rodzinne, bo rodzina nie tylko zakonna. Przybyły z Jasła także dwie kuzynki naszej Matki Benigny. Przyszedł także ksiądz proboszcz (i tryskał humorem) oraz ks. katecheta, który podczas Mszy św. głosił homilię.
Matce Benignie życzymy kolejnych okrągłych rocznic, a nade wszystko nieustannego doświadczania łaski Bożej miłości. Niech Prześliczna Wysoka -jak ją Matka nazwała- zawsze śle Matce promienie wdzięczności i serdeczności.

Dodane przez cssma dnia 22 czerwiec 2008 23:32 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3785 Czytań · Drukuj · PDF document
Od Przedszkola do Profesora
Z naszych Wspólnot
news: MiniatKucma.jpgKRAKóW. Jeszcze w ostatni dzień przed wakacjami udało nam się odbyć bardzo krótką wycieczkę do pracowni mieszkającego w sąsiedztwie naszego przedszkola Pana Profesora Wincentego Kućmy. Mogliśmy przyjrzeć się jego pracy i powstającym tam dziełom. Pan Profesor pokazał nam m.in. fragment ołtarza do Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Nowym Bieżanowie oraz pomnik Anioła Polski do Miejsca Piastowego. Z ogromnym zainteresowaniem i zachwytem słuchaliśmy i patrzyliśmy na dzieła Pana Profesora. Oczywiście po tym spotkaniu wszyscy zadeklarowali, że chcieliby zostać artystami. Na koniec naszej wycieczki Pan Profesor zaprosił nas na mały poczęstunek. Podano słodycze i owoce i nie było mowy, byśmy mogli odejść nie opróżniwszy wcześniej wszystkich salaterek i talerzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Profesorowi za to, że pomimo tak wielu zajęć ofiarował nam trochę swojego cennego czasu.
Dodane przez cssma dnia 21 czerwiec 2008 21:35 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4755 Czytań · Drukuj · PDF document
Piknik parafialny
Z naszych Wspólnot
dobre...ZĄBKI. Dzisiaj, w pierwszy, piękny dzień wakacyjny, ksiądz proboszcz Andrzej Kopczyński zorganizował Piknik parafialny. Z samego rana wyruszyło na wyprawę ok. 40 osób w różnym wieku. Pierwszy etap pokonali pociągiem do miejscowości Urle, następnie przesiedli się na bardziej ekologiczny środek transportu - rowery, którymi dotarli do mazowieckiego Loretto, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. W tej grupie pielgrzymkowej była s.Pauletta. Następna grupa, w której były także michalitki, dotarła na miejsce samochodem.
W Loretto wszyscy uczestniczyli we Mszy św., a po niej mogli zaczerpnąć świeżego powietrza, gdyż jest to miejsce, które ma szczególny mikroklimat, bogaty w jod. Następnie rowerami lub samochodami udali się do Kamieńczyka. Nad brzegiem Bugu, w przepięknej topolinie zapłonęło ognisko, a tam gdzie ognisko, to śpiew, kiełbaski, radość spotkania i możliwość poznania nowych osób. Tego dnia nad Bugiem można było spotkać Boga w drugim człowieku i w pięknej przyrodzie.

Dodane przez cssma dnia 21 czerwiec 2008 21:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4692 Czytań · Drukuj · PDF document
Profesja Wieczysta
Dom Generalny
profeskiMIEJSCE PIASTOWE. 18 czerwca 2008 r. Trzy nasze siostry: Kinga Sokołowska, Grażyna Gołda i Dorota Szadkowska w kaplicy Macierzystego Domu Zgromadzenia złożyły śluby wieczyste. Mszy świętej przewodniczył o. gen. Kazimierz Radzik. Eucharystię koncelebrowało kilku innych księży michalitów oraz proboszczowie rodzinnych parafii sióstr. W świętowaniu wieczystej profesji wzięli udział najbliżsi z rodzin i przyjaciele naszych neoprofesek. Szczególnie ważna była obecność rodziców, który błogosławili swoje córki na ich wieczyste oddanie się Bogu poprzez ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Matka Gen. Natanaela Bednarczyk w imieniu Kościoła i Zgromadzenia przyjęła ich profesję. Ciebie, Boże, wysławiamy w darze powołania naszych Sióstr.
Dodane przez cssma dnia 19 czerwiec 2008 09:55 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 7699 Czytań · Drukuj · PDF document
Nowicjat w Tatrach
Formacjanews: tatryMin.JPGAbrahamie i Mojżeszu uczcie nas wędrować szlakami woli Bożej...
Czerwiec jest szczególnie wyczekiwanym miesiącem przez Siostry Nowicjuszki. Bowiem w tym miesiącu każdego roku, przez osiem pełnych dni mają możliwość doświadczyć innego rodzaju formacyjnej pustyni, tak różnej od tej, którą przeżywają w ciągu dwuletniego pobytu w nowicjacie. Jest to czas wędrowania po szczytach naszych pięknych Tatr. Do wspinaczki górskiej zaprosiłyśmy dwóch Starotestamentalnych Patriarchów: Abrahama i Mojżesza, których traktowałyśmy jako duchowych przewodników. To oni pomagali nam przekraczać siebie pośród doświadczeń i trudu wspinaczki złączonej z rożnymi próbami na górskich szklakach.

Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 19:26 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 6380 Czytań · Drukuj · PDF document
Imieninowo i baśniowo
Z naszych Wspólnot
Solenizantki wakacyjne ZĄBKI. 12.06. w naszym przedszkolu świętowaliśmy imieniny s. Lucyny, p. Małgosi, p. Hani, p. Ani, p. Heni i p. Eli. Z tej okazji nasze Solenizantki zostały zaproszone na bajkę pt. "Kopciuszek" przygotowaną przez grupę 5- latków. Gdy w przedszkolu panowała już świąteczna atmosfera i dzieci były gotowe do występu, w drzwiach sali pojawiły się "przecudne" zwierzaki. Nawet się nie domyślacie jakie! Nasze Solenizantki bardzo poważnie podeszły do zaproszenia na swoje imieniny- na taką "imprezkę" nie można udać się bez odpowiedniego stroju! Znalezienie nie sprawiło problemu, gdyż w szafach z "garderobą" są rzeczy "do wyboru, do koloru". Poczucia humoru również żadnej nie zabrakło. A jaką radość sprawił dzieciom widok s. Lucyny i Pań w przebraniu!!! Po bajce Solenizantki zostały obdarowane kwiatami i laurkami wykonanymi przez swoich podopiecznych.
Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 18:52 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3986 Czytań · Drukuj · PDF document
Przed wakacjami
Z naszych Wspólnot
spotkanie ze smokiem KRAKÓW. Zbliżające się wakacje przypominają o tym, że dla niektórych- obecnie jeszcze przedszkolaków- od września rozpocznie się nowy rozdział w życiorysie zatytułowany: szkoła. Nasze przedszkolaki ze śpiewem na ustach: a my nie chcemy jeszcze iść, tak bardzo nam tu dobrze, że nie chcemy wcale jeszcze iść..., uroczyście żegnały się z przedszkolem. Najpierw uczyniły to dzieci młodsze opuszczające przedszkole tylko na okres wakacji. Wraz z s. Joachimą przedstawienie dla zaproszonych gości przygotowały o Borsuku Samotniku. Potem na przedszkolną scenę wkroczyły Starszaki pamiętając, że to ich jeden z ostatnich występów w przedszkolu.
Dodane przez cssma dnia 17 czerwiec 2008 17:58 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6983 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 131 z 140 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
z mistrzynia postulatu
z mistrzynia postulatu
przyjęcie do nowicjatu
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sdawida
28/05/2019 12:48
link

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.