Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
Program Czuwania na ...
Program formacyjny
Grafik postu powołan...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Spotkanie "na szczycie"
Dom Generalny
o.Janusz Śliwa z siostrami 25 i 26 stycznia to dni spotkania Sióstr Przełożonych Wspólnot lokalnych naszego Zgromadzenia. Do Miejsca Piastowego przybyło ich 30, w tym jedna z placówki zagranicznej. W spotkaniu wzięły udział także mistrzynie poszczególnych etapów formacji oraz referentka misyjna i powołaniowa. Nad całością czuwała Matka Generalna i Zarząd Zgromadzenia. Pierwszy dzień spotkania poprowadził o. Janusz Śliwa, jezuita. Pomagał siostrom rozeznać właściwe cechy i postawy liderów wspólnoty oraz szukać rozwiązań w sytuacjach trudnych, problemowych. W sobotę Siostrom Przełożonym zostały przekazane informacje, potrzebne do obustronnej, dobrej współpracy Zarządu Zgromadzenia i poszczególnych Wspólnot lokalnych oraz referentek.
Dodane przez cssma dnia 27 styczeń 2008 12:52 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3574 Czytań · Drukuj · PDF document
Pozdrowienia z Jasnej Góry
Z naszych WspólnotJasnogórska SzopkaCZĘSTOCHOWA Pielgrzymka była bardzo spontaniczna. S. Ines zaprosiła na krótki spacer po okolicy. Nie wiedzieliśmy nawet kiedy a już siedzieliśmy w samochodzie s. Dolores, która zawiozła nas przed bramy Jasnej Góry. 10 stycznia 2008r. po raz pierwszy w tym roku razem z grupą 5 i 6 latków odwiedziliśmy Częstochowską Panią. Ileż radości było na twarzach dzieci!!! Pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy Matki Bożej, gdzie wspólnie pomodliliśmy się. Następnie udaliśmy się do słynnej Jasnogórskiej, żywej szopki. Podziwialiśmy żłobek z Maleńką Dzieciną. Wielką radość sprawiły nam żywe zwierzęta: pawie, owce, indyki, gęsi, gołębie, kozy oraz gwiazda wśród wszystkich zwierzątek: osiołek Amelka.
Dodane przez asia dnia 17 styczeń 2008 16:21 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4906 Czytań · Drukuj · PDF document
Jasełka dla Babci i Dziadka
Z naszych Wspólnot
wszystkiego dobrego Babciu i DziadkuBabuni i Dziadziowi błogosław,
Jezu Drogi. Hej, kolęda,
abyście święci byli.

Hej, kolęda, i Bogu zawierzyli.
ZĄBKI Takie życzenia wyśpiewały 13.01.2008 r. dzieci z naszego przedszkola swoim babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta. Życzenia były poprzedzone Jasełkami wystawionymi przez przedszkolaków, ale nie tylko, ponieważ na scenie pojawili się także dorośli tzn. Panie z naszego przedszkola i Siostry. Dolny kościół w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach był szczelnie wypełniony rodzicami i dziadkami naszych przedszkolaków oraz parafianami. Gośćmi honorowymi byli: ks. Proboszcz Andrzej Kopczyński i ks. Grzegorz Chojnicki. Anielski chór wzmocniły Bielanki. Gdy mali aktorzy wyszli na scenę, na twarzach ich bliskich pojawił się uśmiech, ale także i łzy wzruszenia. Występ został nagrodzony dużymi brawami publiczności i słodką niespodzianką od Księdza Proboszcza.
Dodane przez cssma dnia 15 styczeń 2008 10:06 · 0 Komentarzy · 5278 Czytań · Drukuj · PDF document
Grunt to zacząć jak najwcześniej
Z naszych Wspólnot
wspólna modlitwa o powołaniaZĄBKI Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywałyśmy niezwykłe wydarzenie. Trzy grupy przedszkolaków zwiedzały klasztor. Była to forma zajęć przedszkolnych mająca na celu budzenie nowych powołań do Zgromadzenia. Zaczęło się całkiem zakonnie, od modlitwy w kaplicy. Pierwsze "kandydatki" od razu się ujawniły i nawet miały ochotę na odprawienie rozmyślania. Dominiczka już zaczęła otwierać Pismo Święte a inne dziewczynki sprawdzały, czy wygodne są klęczniki Sióstr.

Dodane przez cssma dnia 14 styczeń 2008 19:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5603 Czytań · Drukuj · PDF document
Dni modlitwy juniorackiej
Formacja
gramy i śpiewamy JezusowiMIEJSCE PIASTOWE Wspólna modlitwa, rozważanie Słowa Bożego i umacnianie powołanie - to cel naszego spotkania. Siostry Junioratki przyjechały do Miejsca Piastowego z wszystkich placówek, tuż po świętach Bożego Narodzenia, by już w św. Jana Ewangelisty zacząć swoje formacyjne spotkanie. Kończą je dziękczynną Eucharystią 1 stycznia 2008 r. Pierwszą część prowadził ks. Tomasz (michalita), a drugą ks. Marcin (saletyn). Nad całością czuwała mistrzyni junioratu, s. Leonia Przybyło.
Dodane przez cssma dnia 01 styczeń 2008 07:19 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 4169 Czytań · Drukuj · PDF document
Opłatek w Katolickim Przedszkolu w Ząbkach.
Z naszych Wspólnot
s.Dorota z PrzdszkolakiemZĄBKI Szopka, choinka, kolędy, prezenty i oczywiście, dzielenie się opłatkiem. To wszystko 21 grudnia 2007 r., przeżywały dzieci z naszego przedszkola w Ząbkach. W atmosferę świąteczną wprowadziła dzieciaki inscenizacja biblijna Historia Narodzin Pana Jezusa przygotowana przez Personel Przedszkola, po czym nastąpił radosny moment dzielenia się Opłatkiem i składania sobie życzeń, takich prostych, bo dziecięcych. A później cała przedszkolna Rodzinka zasiadła do świątecznego obiadu i wspólnego kolędowania.
Dodane przez cssma dnia 23 grudzień 2007 12:24 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5340 Czytań · Drukuj · PDF document
List Matki Generalnej na Boże Narodzenie 2007
Dodane przez bronio dnia 23 grudzień 2007 00:40 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4815 Czytań · Drukuj · PDF document
Jaselka w Miejscu Piastowym
Z naszych Wspólnot
Powitajmy Maleńkiego i MaryjęCzy nasze Święta Bożego Narodzenia będą takie, jak w Betlejem? Odpowiedzi na to pytanie może nam udzielić utwór sceniczny jasełkopodobny p.t. Nie tylko w Betlejem, autorstwa M. Brykczyńskiego, przedstawiony przez młodziutkich aktorów ze SP w Miejscu Piastowym. Pielgrzymami, występującymi w spektaklu możemy być my, a świąteczne przygotowania Edka, Bodka i Jagny, jakże często przypominają nasze. S. Mariola Bochniak, katechetka w SP w Miejscu Piastowym, przygotowała to przedstawienie na uroczystość wieńczącą gminny program zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży Kuźnia talentów w GOK. Potem jasełka zostały wystawione w szkole, a po świętach zaproszeni są na nie wszyscy parafianie ( 28.12.07 o godz. 17.00 w GOK-u). ZAPRASZAMY!
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 15:28 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5261 Czytań · Drukuj · PDF document
Spotkanie Opłatkowe w KPW
Z naszych Wspólnot
spotkanie opłatkowe w kpw Hej Kolęda, Kolęda! Już wkrótce usłyszymy śpiewy kolęd we wszystkich polskich kościołach i w większości polskich domów. Ale Nasz Dom w Miejscu Piastowym przyśpieszył nieco czas radości Bożonarodzeniowych, bo w sam dzień Wigilii Bożego Narodzenia nie mogłybyśmy się spotkać razem ze sobą i z wieloma bliskimi nam osobami.
19 grudnia w Katolickiej Placówce Wychowawczej Nasz Dom w Miejscu Piastowym odbyła się wielka Uroczystość. Wraz z naszymi Dobroczyńcami oraz osobami związanymi z naszą placówką przeżywałyśmy Dzień Wigilijny.
Dodane przez cssma dnia 21 grudzień 2007 09:03 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 5356 Czytań · Drukuj · PDF document
Wrażenia z Kamerunu
Z Misji
jak idzie nauka? W dniach od 3 listopada do 4 grudnia 2007 r wraz z Matką Generalną Natanaelą Bednarczyk przebywałam w Kamerunie. Celem naszej podróży było przeprowadzenie wizytacji kanonicznej wspólnot w Nguelemendouka i Betare Oya.
Nasza Matka Generalna pracowała dziesięć lat na misjach w Kamerunie, dlatego innymi niż ja oczyma patrzyła na Afrykę. Dla mnie wszystko było nowe i zaskakujące. Wielokrotnie słuchałam opowiadań sióstr misjonarek o Kamerunie, ale to, co zobaczyłam, czego doświadczyłam, znacznie przerosło moje oczekiwania.

Dodane przez cssma dnia 08 grudzień 2007 21:59 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 5618 Czytań · Drukuj · PDF document
Św. Mikołaj w Przedszkolu w Ząbkach
Z naszych Wspólnot
dla Ciebie też coś mam ZĄBKI Św. Mikołaj wraz z Aniołami zawitał do Przedszkola im. Jana Pawła II w Ząbkach, prowadzonym przez nasze siostry. Od samego rana dzieci z wielkimi emocjami oczekiwały na przybycie Gościa z Nieba. Św. Mikołaj przybył do przedszkola ok. godz. 10.00. Najpierw dzieci w krótkiej inscenizacji "o wilku i zajączku" ukazały postać św. Mikołaja, a następnie radośnie przywitały Niebieskiego Wysłannika piosenkami, wierszykami i tańcami. Jako pierwsze ze swoim programem artystycznym wystąpiły nasze trzylatki, one też najpierw otrzymały od Mikołaja prezenty i miały okazję usiąść Świętemu na kolanach. Następnie św. Mikołaj spotkał się z cztero i pięciolatkami, które zaskoczyły naszego Gościa naprawdę anielskim graniem i śpiewaniem. Upominki dla tej grupy Aniołki wwiozły pojazdem na kółkach, ponieważ nie było śniegu i św. Mikołaj renifery z saniami musiał zostawić na drugim końcu Warszawy. Po otrzymaniu prezentów przedszkolaki podziękowały Mikołajowi i też wręczyły Mu prezent z racji Jego imienin. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek dla dorosłych, czyli dla Sióstr i Pań pracujących w Przedszkolu.

Dodane przez cssma dnia 07 grudzień 2007 21:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6131 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 131 z 135 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Małgorzta Torba
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Lucyna Maniak

Na dzisiaj
Losowa fotka
Dary ofiarne- kwiaty
Dary ofiarne- kwiaty
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.