Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Ostatnie Artykuły
Pożegnalne strofy dl...
Post i modlitwa o po...
Kalendarium Wspólnot...
Grafik postu powołan...
Zaproszenie na Dni S...
75 lat działaności m...
KALENDARIUM 2018 Wsp...
KTÓŻ JAK BÓG!

Witamy w 'okienku' michalitek. Służy nam ono jako wirtualne miejsce spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i przyczynia się - mamy nadzieję - do głoszenia Dobrej Nowiny: Bóg jest Miłością.
Ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów -chwalmy Pana!

ADRES DOMU GENERALNEGO

Zgromadzenie Sióstr Św Michała Archanioła
ul. Ks. Markiewicza 22
38-430 Miejsce Piastowe
tel. 013 4353013 fax: 013 4338132
email: siostry(at)michalitki.pl
nr konta: 24124014571111000019291664

Polecamy

Nasze Misje
Michalici.pl
Rodzina Salezjanska
Ruch MAITRI
Pomoc Dzieciom La Salette
Nie bądź obojętny

off
Międzyzakonne spotkanie formacyjne
Formacja
podczas konferencji w kaplicyMIEJSCE PIASTOWE  W ramach pracy Referentki Diecezjalnej, siostra przełożona Nereusza Czubińska, po raz kolejny zorganizowała dzień skupienia, przeznaczony głównie dla sióstr pełniących funkcje przełożeńskie w domach zakonnych różnych zgromadzeń z okręgu krośnieńsko - brzozowskiego, Diecezji Przemyskiej. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej siostry wysłuchały konferencji ascetycznej, wygłoszonej przez księdza Krzysztofa Samborskiego, saletyna. Potem był czas m.in. na adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i wspólną Eucharystię.

Dodane przez cssma dnia 24 listopad 2007 12:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6491 Czytań · Drukuj · PDF document
Święto nowicjackie
Z nowicjatu

w kaplicy nowicjackiej Nowicjackie święto przypada w dniu, kiedy Kościół wspomina Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Siostry Nowicjuszki, jeszcze przed swoją konsekracją zakonną, ofiarowują się Panu na wzór Maryi i razem z Nią. W domu macierzystym, gdzie mieści się nowicjat, odprawiona została Msza święta w ich intencji. A na wspólną rodpustową modlitwęr1; do kaplicy nowicjackiej, Siostry zaprosiły Zarząd Generalny i Radę Domową oraz byłą Siostrę Mistrzynię Nowicjatu s. Sabinę Moroz i Siostry, które przychodzą do nowicjatu z wykładami. Dla gości przygotowane zostało przedstawienie, z czytelnym i wymownym przesłaniem: wpatrujmy się w Maryję, Matkę Bożą, a to pomoże nam się do niej upodobnić.
Siostrom Nowicjuszkom życzymy wytrwania w powołaniu i radości z oddania się Bogu. I ogarniamy je modlitwą.

Dodane przez cssma dnia 21 listopad 2007 12:44 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 6251 Czytań · Drukuj · PDF document
Siostry Katechetki na Sympozjum
Formacja
Siostry podczas wykładu p.M.Kleckiej MIEJSCE PIASTOWE Ponad trzydzieści Sióstr Michalitek wzięło udział w spotkaniu katechetycznym. Organizatorka spotkania, s. Maksymiliana Ciepała, zaprosiła prelegentów, którzy poprowadzili naukowe wykłady i dyskusje. Oprócz tego Siostry katechetki we własnym gronie omawiały aktualne trudności, problemy, czy potrzeby, dzieląc się doświadczeniami i wypracowywując wnioski, jakie zechcą przekazać Zarządowi Zgromadzenia. Katechetki wezmą też udział w sympozjum o wychowaniu, organizowanym przez michalickie szkoły w Miejscu Piastowym we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli. Tematem tegorocznego spotkania jest "Prawda w wychowaniu". Wystąpienia  przedłożą pracownicy uniwersyteccy z Warszawy, Lublina i Poznania.
Dodane przez cssma dnia 16 listopad 2007 18:12 · 0 Komentarzy · 6147 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła Siostra Medarda
Dom Generalny
śp. s. MedardaSIOSTRA MEDARDA (Zofia) PIĘTEL odeszła do Pana 12 listopada ok. godz.17.00. Pogrzeb odbył się w środę, 14 listopada, o godz.11.00 w Miejscu Piastowym. Siostra Medarda wstąpiła do Zgromadzenia 65 lat temu, mając wówczas 24 lata. Obie wojny światowe znaczyły jej historię życia. Urodziła się 7 maja 1918 r., czyli na kilka miesięcy przed powstaniem Niepodległej Polski. A w czasie zawieruchy II wojny światowej, 13 kwietnia 1942 r. rozpoczynała życie zakonne, a 8 grudnia 1943 r. składała I śluby zakonne. Przez większość swojego życia ciężko pracowała na roli, najpierw w gospodarstwie swoich rodziców, potem w Miejscu Piastowym. Tylko dwa lata przebywała poza Domem Głównym Zgromadzenia, ale i ten czas (w Wielopolu i w Widełce) spędziła na pracy w gospodarstwie. Przez wiele lat furmanką zwoziła plony z pól, a w 1986 r., kiedy trzeba było sprzedać niezdatne do pracy konie, zrobiła prawo jazdy i jeździła w pole traktorem. Trzeba było zatroszczyć się o mąkę na chleb, opał...
Dodane przez cssma dnia 14 listopad 2007 14:54 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7063 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje, spotkania, prelekcje
powolania
refleksje rekolekcyjne Dokąd idziesz???
Zgodnie ze wskazaniami programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który w tym roku liturgicznym przyjął zadanie pogłębienia istoty chrześcijańskiego powołania ("Przypatrzmy sie powołaniu naszemu". (por. 1 Kor 1,26)) w Archidiecezji Przemyskiej również została podjęta inicjatywa przybliżenia znajomości powołania do życia konsekrowanego. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika każde Zgromadzenie Zakonne na terenie diecezji otrzymało z Kurii Metropolitarnej pismo informujące o zorganizowaniu takiej niedzieli w konkretnej parafii i przebiegu takiego spotkania oraz listę 20 parafii przydzielonych Zgromadzeniu. Nasze Zgromadzenie otrzymało wykaz 23 parafie, głównie w dekanacie Miejsce Piastowe, ale także i w innych miejscach diecezji. Na"mapie" naszej misji powołaniowej wpisało się już kilka parafii, które odwiedziłyśmy w tym roku spotykając sie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 13 listopad 2007 15:33 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7951 Czytań · Drukuj · PDF document
Zima jesienią
Dom Generalny
ogród zimowy przed domem sióstr michalitek MIEJSCE PIASTOWE już ośnieżone. Przyszła zima, choć wg czasu kalendarzowego jeszcze trwa jesień. W Miejscu Piastowym już biało.Nasz ogród od rana pokrywa śnieg. I cały czas pada. Zresztą jak w całej Polsce i w kilku innych krajach Europy. Za śniegiem na pewno nie tęsknią kierowcy. Wszystkim, którzy muszą dziś udać się w podróż, życzymy bezpiecznej jazdy. I mimo śniegu, zapraszamy do Miejsca Piastowego. Tu jest pięknie o każdej porze roku.
Za to w Kamerunie , gdzie przebywa obecnie Matka Generalna, wizytując nasze placówki misyjne, zaczyna się pora letnia (właśnie skończyły się deszcze). Dla tych, którzy tęsknią za latem propozycja: pomyślcie o misjach . Może jeszcze nie jest za późno?
Dodane przez cssma dnia 12 listopad 2007 11:14 · 0 Komentarzy · 5400 Czytań · Drukuj · PDF document
Święto Narodowe
Dom Generalny
delegacje z wiązankami kwiatów
Kolejna Rocznica Odzyskania Niepodległości w powiecie krośnieńskim była przeżywana w miejscu życia i działalności wielkiego patrioty, który Niepodległej Polski nie doczekał. Ksiądz Bronisław Markiewicz wiele dla Niepodległego Państwa Polskiego zdziałał: poprzez wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży i poprzez swoje publikacje. Dlatego jego postać została przypomniana także dzisiaj, z okazji Święta Niepodległości. To przy jego pomniku-figurze w Miejscu Piastowym delegacje złożyły wieńce i wiązanki okolicznościowe, tu odśpiewano hymn narodowy, tu odegrano patriotyczne pieśni. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do kościoła księży michalitów na Górce, by uczestniczyć we Mszy św. za Ojczyznę. Po Eucharystii w tymże kościele odbył się koncert pieśni patriotycznych, z udziałem laureatów powiatowego konkursu piosenki patriotycznej dla dzieci i młodzieży oraz z udziałem innych solistów i chórów.
Dodane przez cssma dnia 11 listopad 2007 19:32 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 6524 Czytań · Drukuj · PDF document
Wizytacja na naszych misjach w Kamerunie
Z Misji
bez misjonarek smutno NGUELEMENDOUKA, BEARE-OYA (Kamerun) Trwa wizytacja na naszych placówkach misyjnych. Matka Generalna pojechała do Kamerunu wraz z Siostrą Ekonomką. Wylatywały z Warszawy 04 listopada, wrócą na początku grudnia. Dla Przełożonej Generalnej Kamerun jest znany, przepracowała tam 10 lat. Ale mija siódmy rok, jak opuściła misje, a przez ten czas na pewno wiele się zmieniło. Wizytacja pozwala wsłuchać się w trudności i pragnienia Sióstr, jest okazją do dodania zapału, nadziei, odwagi. Siostry misjonarki z naszego Zgromadzenia na obu placówkach prowadzą szkoły, przedszkola, grupy młodzieżowe i dziecięce. Idą z pomocą medyczną do wiosek albo przyjmują chorych w przychodni misyjnej. Jedno jest pewne: bez Sióstr byłoby tu smutno, a dla wielu także głodno. Misjonarki dbają nie tylko o dusze, ale w miarę możliwości...
Dodane przez cssma dnia 09 listopad 2007 22:46 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 7394 Czytań · Drukuj · PDF document
Zmarła Siostra Danuta
Dom Generalny
news: IMG_0752.jpgPogrzeb s. Danuty odbył się w wigilię Wszystkich Świętych. Mszę świętą pogrzebową w kaplicy naszego domu macierzystego celebrowało ośmiu kapłanów, naszych Braci Michalitów. Na pogrzeb przybyła też najbliższa rodzina zmarłej (m.in. rodzona siostra z mężem i dziećmi). Ciało zmarłej zostało złożone do grobu na cmentarzu w Miejscu Piastowym. Siostra Danuta Przybyś zasnęła w Panu 30 października o 10.25 w naszym domu zakonnym. Umierająca była otoczona modlitwą czuwających przy niej sióstr, wśród których była Matka Generalna Natanaela. Siostra Przeł. Nereusza przewodniczyła modlitwom za konających i podtrzymywała w dłoni S. Danuty zapaloną gromnicę. Śp.S. Danuta Janina Przybyś pochodziła z Makowa k.Radomia. Przeżyła 76 lat, z tego 59 w Zgromadzeniu Sióstr Michalitek. Prosząc o przyjęcie do Zgromadzenia pisała: Nazywam się Janka Przybysiówna, mam 17 lat, lecz bym już pragnęła...
Dodane przez cssma dnia 30 październik 2007 15:02 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7530 Czytań · Drukuj · PDF document
Terminy rekolekcji dla dziewcząt
powolanianews: koloratunk.jpg Dokąd idziesz?
Jesteście powołani do życia

dzięki słowu Boga
(por. 1 P 1,23)


Masz pytania odnośnie celu i sensu swojego życia?
Chcesz je przemyśleć, przemodlić, podjąć refleksję
z pomocą Słowa, które daje Bóg, dawca Twojego życia?
Mamy dla Ciebie "koło ratunkowe", tj.
REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT

Dodane przez cssma dnia 28 październik 2007 11:50 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 8134 Czytań · Drukuj · PDF document
Rekolekcje rodzinne
Z nowicjatu
zrodzicaminowMIEJSCE PIASTOWE Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu, to hasło odbywających się po raz 11, corocznych rekolekcji dla rodziców Sióstr Nowicjuszek. Od 12 do 14 października modlitewnym zamyśleniom rodzicom naszych Nowicjuszek towarzyszył Ks. Krzysztof Poświata CSMA. W podjętych tematach, w sposób bardzo przystępny ukazał piękno i specyfikę powołania małżeńskiego i zakonnego. Przewidziany był również czas na umacnianie rodzinnych relacji i na dzielenie się doświadczeniem wiary w całej wspólnocie rekolekcyjnej.
s.Hiacynta Popiel, mistrzyni nowicjatu

Więcej zdjęć w GALERII FOTO

Dodane przez cssma dnia 15 październik 2007 23:05 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 6304 Czytań · Drukuj · PDF document
Strona 137 z 139 << < 134 135 136 137 138 139 >
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koprzywnica
Koprzywnica
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/05/2019 20:19
W Radio Fara o śp. s. Gabrieli Sporniak link

smc
10/05/2019 19:58
"Chwila z Matką Anną" link

smc
10/05/2019 19:57
Dziękczynienie na Nabożeństwie Fatimskim link

smc
07/02/2019 10:37
W radio Fara o michalickim powołaniu link

smc
20/01/2019 21:45
Radio Fara informacja o Sł.B. Matce Annie Kaworek link

smc
15/01/2019 19:16
Radio Watykańskie informacja o heroiczności cnót Sł.B. Anny Kaworek link

smc
04/01/2019 01:32
Modlitwa o beatyfikację Matki Anny, kazanie ks. K. Poświata CSMA link

smc
01/10/2018 17:12
Fotorelacja ze spotkania Rodzin Zaprzyjaźnionych w Miejscu Piastowym link

smc
16/09/2018 12:21
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych link

sMonika
05/09/2018 18:49
O Michalitkach w TVP "Coś dla Ciebie" link

smc
14/08/2018 22:26
Michalitka wśród twórców Oratorium Kalwaryjskiego "Oto Matka Twoja" link

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.